Ukupno: 2027882
Drugi razredi posjetili željeznički i autobusni kolodvor
Autor: Snježana Mihočka, 12. 3. 2015.

U utorak, 3.3.2015. godine, 2.a, 2.b i 2.c razred naše škole, u pratnji svojih razrednica, učiteljica Dragane Kolenko, Dijane Veh i Lidije Bogadi, posjetili su željeznički i autobusni kolodvor u Koprivnici. Nakon što su iz prirode i društva naučili mnogo toga o putovanju vlakom, autobusom i ostalim prijevoznim sredstvima, učenici su na izvanučioničkoj nastavi zorno utvrdili svoja stečena znanja.

Roditelji učenika Noe Golubića, gospođa Josipa i gospodin Danijel Golubić, pomogli su nam u organizaciji posjete željezničkom kolodvoru Koprivnica, jer oboje rade kao prometnici vlakova.

Nakon ugodne šetnje do željezničkog kolodvora, tamo nas je dočekao prometnik koji nas je proveo cijelim kolodvorom. Najprije smo upoznali blagajne i šaltere za informacije, pogledali smo vozni red, bili u čekaonici, a potom otišli do prvog od tri koprivnička perona. Ponovili smo sve o vrstama vlakova i naučili ponešto novo o tome kako oni voze, skreću, koče. Prošli smo ispod pothodnika te obišli i ostale perone. Pogledali smo i prostorije u kojima se računalima upravlja i prati promet vlakova na koprivničkom željezničkom kolodvoru. Upoznali smo i mnoge osobe koje rade na kolodvoru.

Poslije toga prošetali smo do autobusnog kolodvora. Tamo smo ponovili sve naučeno o putovanju autobusom. Vidjeli smo čekaonicu, blagajnu i šalter za informacije. Pogledali smo perone i pričali o osobama koje rade na autobusnom kolodvoru.

Veselog raspoloženja i puni dojmova nakon posjete željezničkom i autobusnom kolodvoru, vratili smo se u svoje učionice, gdje smo popričali o svemu što smo vidjeli i doživjeli.

Učiteljice 2.-ih razreda

Posjet željezničkom i autobusnom kolodvoru

3. ožujka moj razred je posjetio željeznički i autobusni kolodvor. Posjet je organiziran radi nastavne cjeline Putujemo iz prirode i društva. Tamo smo u stvarnosti vidjeli sve što smo naučili na nastavi i iz udžbenika. Tako smo vidjeli blagajnu gdje se prodaju karte, vozni red, čekaonicu za putnike i djelatnike koji se brinu za promet i red vlakova. Kad smo izašli iz glavne zgrade došli smo na 1. peron od ukupno 3 perona. Peroni su mjesta gdje putnici čekaju, ulaze i izlaze iz vlakova koji stoje na kolosjecima. Vidjeli smo prostoriju iz koje se upravlja i kontrolira sigurnost prometa svih vlakova koji stoje, dolaze i odlaze s kolodvora. Kada smo se vraćali prošli smo kroz autobusni kolodvor gdje smo vidjeli mnogo autobusa koji stoje na peronima i čekaju vrijeme polaska. Najviše od svega mi se svidio prometnik koji nosi crvenu kapu.

Bartol Vuljak, 2.b