Ukupno: 2026322
4. Smotra zadruga Koprivničko-križevačke županije
Autor: Snježana Mihočka, 20. 4. 2015.

U subotu 11. 4. 2015. održala se 4 . Smotra zadruga Koprivničko-križevačke županije na glavnom Trgu Zrinski u prijepodnevnim satima. Učenička zadruga Đurđica naše škole ove godine je imala 1 štand na kojemu su se izložili proizvodi za prodaju, fotografije, radovi učenika od keramike i službeni dokumenti Zadruge.

Učenice Maja Babić i Lana Brkić iz 7.c. izradile su prezentaciju praktičnog prikaza keramike za Komisiju. Štand su vodile učenice Paula Fazlić, iz 6.c i Katarina Pejak iz 7.c, usprkos naletima jakog vjetra, a pod budnim okom nastavnica Ane Matijević, Biserke  Knez,voditeljice Zadruge Vesne Hižman-Perošić i nastavnika Darka Markića. Ove godine zadrugari su odlučili izraditi drugačiji model kutijice od papira za nov proizvod – steviju (Stevia rebaudiana Bertoni). Za prodane proizvode učenice su marljivo ispisivale i izdavale račun. Izložbi su nazočili članovi Novinarske grupe Anja Jukić i Timon Fabijanec, učenici 6.c. zajedno s knjižničarkom Natašom Borščak. Ravnateljica je također došla ohrabriti sve prisutne  pa se tako i ona našla u fotografskom kadru.

Svi prisutni učenici zadrugari i članovi Novinarske grupe odgovorno su se ponašali, vrijedno radili i iskazali zadovoljstvo zbog sudjelovanja na Smotri.

Razgovor s voditeljicom UZ Đurđica

Koja je uloga UZ Đurđice?

Želi se kod djece razviti stvaralaštvo, kreativnost, inovativnost i poduzetništvo.

Kakva vam se činila Komisija, jesu li bili zadovoljni?

Komisija je bila zadovoljna s našim proizvodima, čak me iznenadila da je uzela jednu našu kutiju da je iskopira jer su bili oduševljeni s pakiranjem naših proizvoda.

Tko još sudjeluje u tom projektu?

Sudjeluju sve sekcije, učenici i roditelji sekcija.

Koje sve proizvode prodajete?

Čajeve, začine (bosiljak, kopriva, bazga, menta, lavanda). Top proizvod ove godine je prirodni zaslađivač stevija koja pomaže šećerašima. I ove godine ćemo posaditi steviju.

Timon Fabijanec, 6.c