Ukupno: 2026499
ODRŽANE EDUKACIJSKE RADIONICE ZA ZAINTERESIRANE RODITELJE PODRUČNE ŠKOLE VINICA
Autor: Snježana Mihočka, 23. 4. 2015.

U ugodnom i pozitivnom ozračju održane su tri radionice za roditelje pod nazivom „Roditeljske odgojne i komunikacijske vještine“. Kroz tri dolazaka, grupa zainteresiranih roditelja učenika 1. do 4. razreda Područne škole Vinica imala je priliku da međusobno i s voditeljicom socijalnom pedagoginjom škole izmjene iskustva vezana uz odgoj, te ojačaju vještine i prošire znanja iz područja komunikacije i međuljudskih odnosa.

Prva radionica imala je za cilj osvijestiti roditelje o načinu kako doživljavaju i žive svoje roditeljstvo te da upoznaju bolje sebe kao roditelja, promisle o vlastitom odgojnom cilju i vrijednostima, prepoznaju svoj odgojni stil i način utjecanja određenih odgojnih postupaka na razvoj djetetove osobnosti i ponašanje. Sadržaji druge radionice obuhvaćali su prepoznavanje vlastitih i djetetovih osnovnih potreba i razumijevanje ponašanja te kako odrediti pravila i granice u odgoju. Putem radnih listića roditelji su procjenjivali vlastita djelotvorna i nedjelotvorna ponašanja u odnosu na dijete. Zadnja radionica obuhvaćala je važno područje našeg života, a to je komunikacija. Roditelji su se putem vježbi i primjera upoznali s temeljnim komunikacijskim vještinama potrebnim za svakodnevne odnose s drugima. Svojim vrijednim sudjelovanjem u radionicama roditelji su zasluženo dobili diplome koje će im ujedno biti podsjetnik na ovakav oblik suradnje.

Dijana Lukačić,

prof. socijalna pedagoginja