« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021284
Juventus vs Real Madrid
Autor: Snježana Mihočka, 14. 5. 2015.

Moja najveća ljubav je nogomet! Volim driblati i zabijati golove u slobodno vrijeme, na satu tjelesnog, u NK Slaven Belupu. Sretan sam što me u tome podržavaju roditelji i nagrađuju me, zbog petica u školi, odlascima na nogometne utakmice.

Jedna takva nagrada bio je odlazak na polufinalnu utakmicu Lige prvaka.

Kada mi je tata rekao kamo idemo moja sreća bila je velika do neba.

U  utorak 05.05. u noći, krenuli  smo na put. Išli smo u Torino, u Italiju na utakmicu između  Juventusa i Real Madrida. U Zagrebu smo pokupili  još pet navijača i preko Slovenije krenuli  za Italiju. Put je trajao užasno dugo – 8 sati, a ja se nisam mogao strpiti da dođemo. Stalno sam ispitivao jer smo blizu i koliko još imamo. Od uzbuđenja nisam mogao ni spavati. Kad smo došli u Torino imali smo vremena  prošetati po gradu. Vidio sam centar grada, rijeku Po, razne trgove i spomenike. Dobio sam dres Juventusa, koji još nemam u svojoj kolekciji,  iako sam vatreni navijač Reala.

Utakmica je počela u 20.45. Dok sam došao na stadion  Juventus vidio sam jako puno navijača, taj stadion prima 41 000 ljudi!   Svi smo bili jako uzbuđeni i dobro raspoloženi. Uživao sam kao nikad do sad! Najbolji dio bio mi je dok je Ronaldo dao gol. Doživljaj je bio fantastičan, a 90 minuta prošlo je kad kažeš  keks. Utakmica je završila rezultatom 2:1 za Juventus.

Glasno navijanje sa stadiona, pjesme navijača i  Ronaldov gol ostat će mi dugo u sjećanju.

Kad smo krenuli doma odmah sam zaspao  i spavao skroz do Križevaca.

Još  ne mogu vjerovati  da sam bio na utakmici svog omiljenog Reala i doživio nešto takvo.

Mauro Blažeković 2.a