Ukupno: 2026566
UČENICE ŠKOLE SA SVOJIM PROFESOROM SUDJELOVALE U HUMANITARNOM PROJEKTU HRVATSKE TELEVIZIJE
Autor: Snježana Mihočka, 19. 5. 2015.

U humanitarnoj emisiji  HRT "Za osmijeh djeteta u bolnici", sudjelovalo i DND Koprivnica.

Uz velike pjevačke zvijezde, poznate osobe iz javnog života, sportaše, te liječnike i razne stručnjake  obol humanitarnoj emisiji „Uz nas niste sami „ dali su i članovi Društva „Naša djeca“ Koprivnica.

Uz tajnicu Društva - Anicu Desnicu, glavnu sestru koprivničke pedijatrije Draženku Petric te voditeljicu  koprivničkog dijela projekta „ Za osmijeh djeteta u bolnici“ Zrinku Roksandić, u studiju HRT bile su i članice vokalnog sastava LIMS. U dječjoj igraonici u predvorju HRT-a Lucija Đaković,Ivana Markešić, Maria Grazia Lukšić i Sara Kuserbanj izvele su dvije skladbe koju je za ovu posebnu prigodu pripremio prof Mihael Kivač.

Humanitarna emisija održana je u sklopu humanitarne akcije "Za osmijeh djeteta u bolnici" Saveza društava Naša djeca Hrvatske,a na humanitarni broj telefona 060 9005 do sada je  prikupljeno  781.922 kuna.

Sva prikupljena sredstva  omogućit će  nabavu sklopivih kreveta i stolaca za roditelje te opremanje prostora za boravak roditelja u bolnici tijekom hospitalizacije djeteta. U akciju opremanja bit će uključeno svih 37 bolnica u Hrvatskoj

U studiju HRT-a akciju su pomogli i predsjednica Kolinda Grabar Kitarović, ministar Vedran Mornar, ravnatelj HRT-a Goran Radman, poznate voditeljske legende Željka Fatorini, Ksenija Urličić i Vesna Spinčić Prelog te mnoge druge javnosti poznate osobe.

Akcija je dio humanitarnog projekta HRT-a “Uz nas niste sami”, a održana je na rođendan Hrvatske radiotelevizije -89 godina radija i 59 godina televizije.