Ukupno: 2027598
Peti razredi na izvanučioničkoj nastavi
Autor: Snježana Mihočka, 28. 5. 2015.

Svi peti razredi , zajedno sa svojim razrednicima Anom Matijević, Snježanom Mihočkom, Igorom Fulirom i Sanjom Antolić te s predmetnim učiteljicama Dubravkom Vajdić Kolarić i Ana - Marijom Bobovčan bilii su 15.5. 2015. na izvanučioničkoj nastavi u Varaždinu, Trakošćanu i Krapini.

Ova izvanučionička nastava  je dokaz nesputane dječje radosti i radoznalosti za novim spoznajama o životu i svijetu u kojem živimo. Iako nas je kiša pratila pola puta, svi planirani ciljevi nastave su ostvareni.

U pratnji stručnog vodiča posjetili smo stari dio Gradskog  groblja Varaždin, razgledali unutrašnjost  katedrale Uznesenja  Blažene Djevice Marije na nebo i središte Grada.

Putem do dvorca Trakošćan vodiči su podsjetili učenike na kulturne i povijesne osobitosti  kraja.

Dječja mašta i radoznalost raspirili su se u baroknom okruženju dvorca Trakošćan gdje su počele naše preobrazbe duša u ta divna prošla vremena.

U Krapini vratili smo se počecima razvoja čovjeka te zahvalili evoluciji na postojanju.

Izložba u Muzeju neandertalaca vrijedna je i bogata spoznajama o nastanku svijeta i čovjeka. Učenici su zadivljeni promatrali izloške i kronološki pratili nastanak svijeta i života kakvog danas znamo.

Sudeći po dojmovima učenika, znamo da će se ovdje opet vratiti i bogatiti svoje umove i puniti duše životnom snagom.

Pohvaljujemo učenike petih razreda za pristojno vladanje koje su pokazali na ponos svojim učiteljima koji su ih vodili i roditeljima koji ih podržavaju u obrazovanju.

Sanja Antolić