Ukupno: 2026369
Posjet učenika iz Češke osnovne škole Jana Amosa Komenskog iz Daruvara
Autor: Snježana Mihočka, 2. 6. 2015.

U okviru terenske nastave u građanskom odgoju i ostvarenja međukulturne dimenzije te upoznavanja češke nacionalne manjine u RH, našu školu su u četvrtak, 28. svibnja 2015.g. posjetili učenici osmog razreda OŠ Jana Amosa Komenskog iz Daruvara te njihova ravnateljica Marija Valek i pedagoginja Ana Švandrlik.

Ovo je bio uzvratni posjet jer su i učenici naše škole posjetili njihovu školu tijekom mjeseca travnja ove godine.

Goste smo dočekali malim programom koje su pripremile učiteljice Maja Sinjeri, Jasna Tkalčec i Ana Matijević, a gosti su otpjevali i recitirali nekoliko pjesama na češkom jeziku.

U ovom susretu učenici su  upoznali naš grad i našu županiju putem prezentacije koju su pripremile Lucija, Sara i Ivana uz pomoć učiteljice Dubravke Vajdić. Nakon toga ostvarili su zajednički sat građanskog odgoja na temu: Kulturni identitet i globalizacija u kojoj su usporedili značajke kulturnog i nacionalnog identiteta nekada i danas te upoznali kulturnu materijalnu i nematerijalnu baštinu RH pod zaštitom UNESCO-a.

Nakon ostvarena dva nastavna sata, gosti naše škole su krenuli upoznati naš grad i u tome su im pomogli Mali turistički vodiči, Hana i Lea koje je pripremila učiteljica Jasminka Fanuko Polančec. Obišli su centar grada, park, bedeme i nakon toga posjetili Gimnaziju „Fran Galović“ u kojoj nas je dočekao ravnatelj Vjekoslav Robotić te predstavio uspjehe svoje škole, načine i metode  rada. Nakon obilaska gimnazije naši gosti su krenuli na put i tako završili još jedan uspješan dan terenske nastave građanskog odgoja. Terenska nastava je najbolji način međusobnog upoznavanja različitih kultura i obogaćivanja učenika i nastavnika.

mr.sc. Jasna Relja