Ukupno: 2026267
Susret s književnicom
Autor: Saša Špoljarić, 16. 11. 2009.

Učenici 7.a i d razreda upriličili su, gostovanjem u Gradskoj knjižnici, susret sa književnicom Nadom Mihoković- Kumrić.

SUSRET S KNJIŽEVNICOM NADOM MIHOKOVIĆ-KUMRIĆ

12. STUDENI 2009.

Učenici 7.a i d razreda upriličili su, gostovanjem u Gradskoj knjižnici, susret sa književnicom Nadom Mihoković - Kumrić.

Književnica je rođena u Novigradu Podravskom, a živi u Velikoj Gorici i sa zadovoljstvom se napisanim knjigama vraća u svoj rodni kraj. Stoga je i bila zanimljiva učenicima jer je govorila o svome životu, djetinjstvu i prvim ljubavima na kajkavskom narječju. Iz svega toga proizašlo je devet knjiga, a posebno je bila zanimljiva „Lastin rep.“

Inače se pisanjem bavi u slobodno vrijeme jer je po struci farmaceut. Teme pronalazi u svakodnevnom životu i o njima piše i prilagođava ih dječjoj mašti. Počela je pisati u 13.godini i jako je puno čitala. U to vrijeme roditelji nisu bili zadovoljni njenim pisanjem pa je to radila potajno dok se nije otkrila objavivši priču Poštar u tadašnjim novinama i to pod pseudonimom. Tada su je pozvali kao gošću u radio postaju gdje je morala otkriti svoj identitet. Roditelji su se na kraju pomirili s činjenicom da je njihova djevojčica veoma nadarena i dopustili njeno daljnje pisanje.

Bilo je vrlo zanimljivo slušati priče iz života pa su učenici imali i puno zanimljivih pitanja tako da je susret potrajao duže od predviđenog vremena.

Viktorija Lovrić, 7.d