Ukupno: 2027072
DRUŽENJE U MOČILAMA
Autor: Snježana Mihočka, 30. 6. 2015.

Kako najbolje završiti posljednji tjedan nastavne godine 2014. / 2015., nego lijepim zajedničkim druženjem?  Kao što je već poznato, Osnovna škola „Đuro Ester“ niz godina surađuje sa župom Uznesenja Blažene Djevice Marije u Močilama i njenim župnikom mons.

Leonardom Markačem – od obilježavanja Dana kruha, sudjelovanja u božićnoj priredbi i proslavi Dana škole do podizanja Zelene zastave i obilježavanja Majčinoga dana. Nakon lijepe svečanosti proslave ovogodišnjeg Majčinog dana, sudionici programa kratko su se družili s mons. Markačem te je zaključeno da bi se  zajednički susreti trebali što češće organizirati. 19. lipnja 2015. održano je neformalno druženje u župnikovom vinogradu u Močilama. Pozivu se odazvao velik broj djelatnika naše Škole koji su uživali u vedrom razgovoru, dobroj hrani i glazbenom programu za koji se pobrinuo kolega Kivač i njegova grupa Kadenca. Dobro raspoloženje nije uspjela pokvariti niti dosadna kiša koja je padala veći dio poslijepodneva. Bilo je to prekrasno druženje na kojem smo nakratko zaboravili gomilu školskih obveza koje su još pred nama i uživali u zajedništvu, smijehu i pjesmi okruženi dojmljivim prirodnim ljepotama. Zahvaljujemo župniku Markaču na organizaciji, prostoru i najvažnije - društvu. Zaključili smo da su ovakva okupljanja najpoželjniji oblik zajedničkog provođenja vremena i s nestrpljenjem iščekujemo buduće susrete.

Ines Vađunec, prof.