Ukupno: 2027432
Edukacija učitelja iz pružanja prve pomoći
Autor: Snježana Mihočka, 7. 9. 2015.

U četvrtak 3. rujna je u našoj školi održano zanimljivo predavanje i praktične vježbe iz pružanja prve pomoći unesrećenim osobama u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa grada Koprivnice koje je proveo dr. Dražen Curman, naš istaknuti edukator iz ovog područja.

Kako pružiti prvu pomoć osobi koja ima alergijsku reakciju, anafilaktički šok, smrzotine, opekline, srčani arest, krvarenje ili prijelom ruku i nogu naučilo je 35 učiteljica i učitelja naše škole. Predavanje je bilo vrlo zanimljivo i poučno s brojnim primjerima iz prakse, a vježbe su svi prisutni morali svladati te na taj način naučiti primjenjivati svoja znanja. Vrlo je zanimljivo bilo gledati jednostavne postupke prve pomoći kao što su postavljanje u bočni položaj, imobilizacija ruke, zamatanje rana i ozljeda, oživljavanje i drugi kojima se spašava život unesrećene osobe, a koji su polaznici međusobno isprobavali. Izuzetno je zanimljivo bilo uvježbavanje postupka oživljavanja na lutkama za edukaciju te se veliki broj polaznika  prvi puta susreo s ovim protokolima. Uvjereni smo da će učiteljice i učitelji naše škole kvalitetnije i sigurnije postupati kod ozljeda ili pojave simptoma bolesti kod učenika za koje su odgovorni. Ova je edukacija jedan od koraka koje u školi provodimo s ciljem zaštite zdravlja i sigurnosti naših učenika i zaposlenika te se zahvaljujemo organizatoru Gradskom društvu Crvenog križa i edukatoru dr. Curmanu.

Miroslav Kanisek, prof.