Ukupno: 2027667
Stigli su nam prvašići i petačići
Autor: Snježana Mihočka, 7. 9. 2015.

U ponedjeljak, 7. 9. 2015. 78 učenika prvih razreda matične škole i 21 učenik područne škole Vinica prvi su  puta  sjeli u svoje klupe. Uzbuđena lica djece koja su danas napravila svoj prvi korak u svijet odraslih ispunila su školsku dvoranu Osnovne škole „Đuro Ester“. Stigli su novi prvašići, nova generacija.

U školu su stigli u pratnji roditelja s torbom na leđima.  Učenike je riječima ohrabrenja pozdravila ravnateljica Sanja Prelogović, a zatim im se obratila i gradolnačelnica Vesna Želježnjak. Grad Koprivnica je za njih osigurao bilježnice i majice. Prije nego što se oglasilo školsko zvono, za mališane i njihove roditelje upriličeno je druženje, uz prigodan scensko-literarno glazbeni bogat i zanimljiv program koje su izveli učenici nižih razreda. Na kraju je velečasni Dominik Vukalović dao svoj blagoslov. Ravnateljica je djeci i roditeljima predstavila njihove učiteljice, pedagoginju i vjeroučitelja. Učiteljice Maja Sinjeri, Jasna Tkalčec i Biserka Knez prozvale su svoje učenike te krenule s njima u njihov razred. Naša pedagoginja Jasna Relja za roditelje je pripremila zanimljivu powerpoint prezentaciju.

Na Područnoj školi Vinica, uz ravnateljicu škole, pozdrave je uputila zamjenica gradonačelnice Melita Samoborec i velečasni Dominik. Svi učitelji koji predaju na PŠ dočekali su prvačiće, koji su došli u pratnji svojih roditelja, ali učenicima je bilo najvažnije da upoznaju svoju učiteljicu Lanu Sabolović.

Ispred škole, učenike petih razreda, dočekala je i pozdravila ravnateljica kao i njihovi razrednici Sanja Kapusta, Maja Jerčinović, Ines Vađunec i Ivan Piskač koji su ih prozvali i poveli u razrede. Ravnateljica je obišla sve razrede jutarnje i popodnevne smjene i zaželjela učenicima sretan početak i podsjetila ih na ključne elemente u njihovom odgoju i obrazovanju.

Svim učenicima želimo ugodne trenutke u školskim klupama i puno uspjeha!

Pogledajte fotogaleriju.

Nataša Borščak, prof.