« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021100
Županijsko stručno vijeće nastavnika biologije i kemije, 20. studenog 2015.
Autor: Snježana Mihočka, 24. 11. 2015.

U OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici održan je drugi stručni skup nastavnika biologije i kemije osnovnih škola u ovoj školskoj godini. Skupu je nazočilo 26 učiteljica i učitelja naše županije.

I ovaj su put organizirane zanimljive teme koje će olakšati i modernizirati nastavu, a zanimljivost ovoga skupa je u njegovom održavanju na tri različite lokacije.

Prvi dio skupa koji se sastojao od tri točke dnevnog reda održan je u školi. Prvu je radionicu pod naslovom Ponavljanje - Spolni sustav održala Tanja Maltar Okun, dipl.ing.biol. Učitelji su imali priliku vidjeti jedan od načina ponavljanja usvojenog gradiva kroz izradu zanimljive igre slične igri Čovječe ne ljuti se, a bilo je vremena za isprobati napravljeno.

Kolegica Zvjezdana Smes, prof. je održala zanimljivo predavanje o magnetima i magnetizmu te smo naučili neke nove zanimljivosti o magnetskim polovima Zemlje, magnetskim silnicama, elektromagnetima i drugo.

Treća je točka bila upoznavanje s Pravilnikom o obrazovanju učenika sa specifičkim teškoćama učenja s osvrtom na primjer iz osobne prakse moje malenkosti.

Drugi je dio skupa održan u Podravki. Sudionike skupa s radom ove prehrambene tvornice upoznala je Ana Lukčin, a oduševljenje je bilo neizmjerno kada je nastavnike pozdravio Lino. Svaki je sudionik dobio i mali poklon paket Podravkinih proizvoda.

Treći dio skupa održan je u učionici Javne ustanove za zaštićene prirodne vrijednosti naše županije gdje je ravnateljica Željka Kolar održala predavanje o projektu Tri rijeke – jedan cilj koji je završen. Upoznala je sudionike skupa s mogućnostima korištenja dalekozora, literature, učionice, ali i promatračnica na Šoderici i na Dravi. Zatim je Goran Šafarek, poznati podravski biolog upoznao sudionike sa značajkama Drave, Mure i Dunava te o zaštićenim pticama ovog kraja.

Skup je završio ugodnim druženjem nastavnika i predavača u novom prostoru Javne ustanove.

Voditelj ŽSV-a biologije i kemije

Miroslav Kanisek, prof.