« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021213
„Škola - prijatelj zajednice“ – nagrada za volonterski projekt učenika 7.b razreda
Autor: Snježana Mihočka, 1. 12. 2015.

Učenici 7.b razreda s razrednikom već tri godine provode različite volonterske aktivnosti u školi, ali i zajednici što je prošle školske godine prepoznato u našem gradu te smo dobili prigodnu nagradu za volontersko djelovanje pod naslovom Naj dječje djelo.

Ove je godine našu aktivnost prepoznala Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva koja nas je nagradila titulom „Škola – prijatelj zajednice“ i novčanom nagradom u iznosu od 10 000 kn.

Volonterske i humanitarne aktivnosti koje smo prošle školske godine proveli bile su bojanje vrata na učeničkim toaletima čime smo uljepšali naš životni prostor, druga nam je aktivnost bila prikupljanje hrane za pučku kuhinju te odjeće i igračaka za Crveni križ. U tri smo navrata surađivali s Udrugom slijepih Koprivnice te smo se družili u našoj školi i od slijepih osoba puno toga naučili, a jedan smo dan išli zajedno na izlet. U proljeće smo slijepe osobe iznenadili prigodnim pisanicama koje smo uradili na satovima razrednog odjela te ih donirali Udruzi slijepih Koprivnice.

Ove smo godine nastavili sa volonterskim i humanitarnim aktivnostima te smo u rujnu uredili autobusno ugibalište kod naše škole, zatim smo prikupili desetak vrećica prehrambenih artikala koje smo donirali Socijalnoj samoposluzi u kojoj je nekoliko učenika volontiralo prilikom podjele hrane potrebitim obiteljima našeg grada. Volontirali smo i u Udruzi slijepih te smo pomagali slijepim osobama prilikom izrade božićnih ukrasa što je bilo posebno dirljivo iskustvo svima nama, a nastavili smo suradnju izradom božićnih čestitki na Brailleovom pismu koje ćemo idući tjedan dostaviti Udruzi.

Osim navedenih aktivnosti učenici 7.b razreda prošle su godine provodili  ekološke, biološke, humanitarne i zdravstvene projekte pod naslovom Koliko nam kućanski aparati zvučno onečišćuju životni prostor? koji smo prijavili na natječaj Bioteke a ovogodišnji projekt pod nazivom Karta buke u Koprivnici smo prijavili na natječaj riječkog Novog lista i Ine. Od zdravstvenih projekata provodimo projekt Zdrava hrana te smo u listopadu u povodu Dana kruha u školi izrađivali kompot od voća I voćne salate, a uskoro ćemo izrađivati čips od jabuke I banane.  Humanitarni projekt učenika svih sedmih razreda je prikupljanje igračaka, odjeće i hrane za Crveni križ koji je u tijeku, a projekt samovrednovanja u koji su uključeni učenici i našeg razreda je Svi za+jedno kojim ćemo mijenjati naše negativne postupke u razrednom odjelu.

Svi učenici naše škole su vrlo vrijedni učenici, a ovdje je prigoda pohvaliti učenike 7.b razreda koji su se složili da će dobivena nagrada biti potrošena za financiranje razrednog maturalnog izleta učenicima slabijeg imovinskog statusa čime su još jednom pokazali svoje VELIKO SRCE.

Razrednik Miroslav Kanisek, prof.