Ukupno: 2026514
Županijsko natjecanje iz geografije
Autor: Snježana Mihočka, 4. 3. 2016.

Naša škola je bila domaćin 23. Županijskog natjecanja iz geografije učenica i učenika osnovnih i srednjih škola održanog 29. veljače 2016. Prije samog natjecanja dobrodošlicu i čestitke prisutnim učenicima i mentorima poželjeli su domaćini škole – ravnateljica Sanja Prelogović, voditeljica županijskog stručnog vijeća geografije Dubravka Vajdić Kolarić  i učenici – sudionici prigodnog programa.

Program su vodili učenici Filip Verčević i Lea Miloš, oboje učenici iz 8.d.U programu su sudjelovali članovi recitatorske grupe pod vodstvom učiteljice Martine Trešćec-Godek i Sanje Antolić, dramska grupa učiteljice Sanje Kapuste, školski pjevački zbor s učiteljem glazbene kulture Mihaelom Kivačem, recitatorska grupa učiteljice Maje Sinjeri. Ugođaju su pridonijeli radovi učenika likovne skupine koju je odabrao učitelj Darko Markić te geografski radovi učenika naše škole među kojima se posebno isticao likovni rad, geografska karta Slovenije i slika Bledskog jezera učenice Mihaele Toth.

Program je započeo državnom himnom u izvođenju Školskog pjevačkog zbora. Čuli smo recitaciju Zaljubljen u sunce Eme Mikulčić. Nika Galinec i Ema Pintar sa scenskom igrom Bazlamača dobro su zabavile sve prisutne. Zatim smo pogledati scensku igru Zid u kojoj su glumile Dunja Vuglovečki, Lucija Kuzmić i Tina Odobašić. Slijedila je recitacija Šimuna Benedikta Kopričanca Planet Zemlja. Angela Brgles Jukić i Ivana Marković izvele su scensku igru. Nakon toga zbor je izveo pjesmu Nabrala je jabuke petrovke. U TV-showu Izaberite svoj planet sudjelovali su Sabina Pintarić, Dino Jakopanec, Dubravko Strnad, Marko Katinčić, Luka Mihelčić i Albert Rušak.

Nakon natjecateljskog dijela, dok su učitelji-mentori pregledavali testove, sudionici su posjetili Podravkin muzej prehrane te središte grada uz pratnju učenica Katarine Pejak, Lane Brkić, Renate Kolonić, Dalije Roksandić, Maje Babić i Leoni Radičić iz Školske prometne jedinice koje priprema učiteljica tehničke kulture Tijana Martić i uz vođenje malih turističkih vodiča, učenica sabine Pintarić i Sarah Posavec koje priprema učiteljica povijesti Jasminka Fanuko - Polančec. O svima njima brigu su vodili učiteljica Anja Ćosić, voditeljica foto grupe te učitelji Miroslav Kanisek i Ivan Piskač.

Nakon objave rezultata, uvida u svoje radove i okrijepe, slijedilo je svečano proglašenje najuspješnijih. U geografskom ozračju, svim učenicima i mentorima su uručene pohvalnice, zahvalnice i diplome uz poklone nakladničkih kuća Alfa, Meridijani, Naklade Ljevak i Školske knjige. Čestitke i nagrade svima je uručila ravnateljica Sanja Prelogović.

Najuspješnije je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. U iščekivanju poziva na Državno natjecanje svim sudionicima – učenicima i mentorima još jednom upućujemo iskrene čestitke na uspjehu i na entuzijazmu u radu.

Sva su događanja fotoaparatom i kamerom popratili učitelji Saša Špoljarić i Vjekoslav Nemec.

Najuspješniji geografi naše škole su:

5.razred: Dunja Međurečan, Dorian Tarle i Dinko Majerus

6.razred: Petar Grubić, Jana Nakić i Anja Matovina

7. razred: Marta Kunštić je, nažalost, oboljela. Želimo joj brzo ozdravljenje.

8.razred: Lara Podhraški i Toni Krupski

Učenice i učenike naše škole pripremale su profesorice Mirna Kovačić i Dubravka Vajdić Kolarić.

Pogledajte fotogaleriju.

Novinarska grupa