Ukupno: 2026308
Doživljaj terenske nastave u Zagreb iz pera jednog osmaša
Autor: Snježana Mihočka, 15. 4. 2016.

U ponedjeljak četvrtog travnja na hodnicima naše škole zavladali su mir i tišina. Za sve koji ne znaju, učenici osmih razreda otišli su na terensku nastavu u Zagreb s ciljem da posjete Tiflološki muzej i pogledaju mjuzikl „Jalta, Jalta“.

Po dolasku na Trg bana Josipa Jelačića kratko smo pješačili do popularno zvanog „Tomislavca“ gdje smo pojeli „lanč pakete“ koje su nam pripremile školske kuharice. Na „Tomislavcu“ smo odmarali hraneći golubove i radeći (ono što nam najbolje ide)„selfije“, te nastavili pješačiti do Tiflološkog muzeja. Tiflološki muzej je muzej o sljepoći i slabovidnosti,  ime mu dolazi od grčke riječi tyflus što znači slijep. Muzej nam se na prvi pogled činio dosadnim no vidjeli smo puno toga zanimljivog: „tamnu sobu“u kojoj smo osjetili kako je to biti slijep,  pokušali pisati na Brailleovom pismu, naučili kako je nekada bilo slijepoj djeci te pogledali  izložbu Stefana Lupino. Po završetku razgledavanja muzeja, otišli smo u McDonald's na ručak te  imali slobodno vrijeme za šetnju po  Trgu bana Josipa Jelačića. Otišli smo na sladoled u slastičarnicu „Vincek“, a na povratku smo sreli srebrenog pantomimičara kojem smo se malo smijali jer je izvodio gluposti, pratio, grlio i uletavao u slike drugim ljudima. Još nešto malo slobodnog vremena potrošili smo u „Zagreb auto show-u“gdje smo isprobali  VR naočale, te krenuli prema „Zagrebačkom gradskom kazalištu Komedija“gdje smo gledali mjuzikl „Jalta,Jalta“. Predstava nam se svima svidjela jer većina po prvi put gleda nešto takvoga. Uživajući u prekrasnom glasu Andreje Pintarić i ostalih glumaca/pjevača približili smo se kraju našeg izleta, no još nas je čekao put kući na kojem smo se dobro napjevali i zabavili.

Autor teksa: Marko Katinčić, 8.a

Fotografije: Dalija Roksandić i Katarina Pejak, 8.c