Ukupno: 2026515
DRŽAVNO PRVENSTVO ŠKOLSKIH SPORTSKIH DRUŠTAVA U BADMINTONU
Autor: Snježana Mihočka, 28. 4. 2016.

Završnica Državnog prvenstva u badmintonu  za osnovne škole održana je u Poreču od 24. do 26. travnja 2016. godine. Organizator natjecanja je Hrvatski školski sportski savez, domaćin grad Poreč, a smještaj učenika je bio u hotelu Delfin. Na završnici prvenstva bilo je 880 učenika iz 88 škola i 100 voditelja ekipa ukupno iz svih sportova.

Učenice naše škole Petra Podhraški, Patricia Mihoci, Anja Matovina i Nika Matovina sudjelovale su na natjecanju u badmintonu. Osvojile su odlično peto mjesto. Osim rezultata izuzetno je važno ponašanje učenika na natjecanju, dvorani, hotelu, što su naše sportašice uzorno i savjesno odradile.
             Sudjelovanje na Završnici Državnog prvenstva veliko je postignuće za svakog učenika. Svojom sposobnošću, znanjem i vještinama doći u mogućnost i sudjelovati među najboljima. Prvaci će maziti svoje medalje, a sudionici natjecanja na najbolji način shvatiti da je i poraz sastavni dio ne samo sporta već i života. Usprkos gorčini poraza treba se prisjetiti olimpijskog creda osnivača modernog olimpijskog pokreta, francuskog baruna Pierrea de Coubertina koji kaže: „Najvažnije na igrama nije pobijediti, nego sudjelovati, kao što ni u životu nije najvažnija pobjeda nego borba. Velik je čovjek onaj koji ne osvaja nešto bez časne borbe.“ Stoga, drage učenice, mlade sportašice, činjenica da ste bile dio ove uzbudljive sportske priredbe čini vas ponosnima, jačima i spremnijima za vaše daljnje životne korake, zdrave sportske navike, te nikada se ne odreći tjelesne aktivnosti.
              Nika, Anja, Patricia i Petra budite ponosne na svoja ostvarenja, kao što sam ja ponosna na Vas!

Vesna Hižman-Perošić, prof.