Ukupno: 2026480
Obilježen Dan Europe
Autor: Snježana Mihočka, 16. 5. 2016.

Povodom Dana Europe u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“održao se program Mladi za mlade u okviru kojeg su naši učenici predstavili svoje europske projekte te prikazali povijesno-dramsku predstavu „Rome Rocks“.

U programu su nastupili učenici triju gradskih osnovnih škola kako bi jedni druge upoznali sa svojim europskim projektima i aktivnostima. Svaka se škola predstavila i sa zanimljivim scenskim nastupom.

Lea Miloš i Filip Verčević, učenici 8. d razreda predstavili su svoje aktivnosti u Erasmus+ projektu Let's Move in Healthy, Safe and Sustainable Way. Nositelj projekta je Grad Koprivnica te uključuje nekoliko gradskih škola, a provodi se u četiri europske države; Španjolskoj, Poljskoj, Francuskoj i Hrvatskoj. Putem ppt prezentacije pod nazivom Čuvajte nas, pazite nas prezentirali su istraživanje problematike, tijek provedbe, ciljeve i rezultate rada u izvannastavnoj aktivnosti Građanski odgoj, koju su ostvarili uz vodstvo mentorice profesorice Ana-Marije Bobovčan.

Učenici 7. b razreda i ove su godine nastavili s humanitarnim aktivnostima u školi i lokalnoj zajednici. Volonterski projekt svoga razreda Svaki mjesec jedan sat volontiram predstavile su učenice Karla Laloš, Marija Klarić i Hana Švelec. Njegovu vrijednost prepoznala je i Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva te su primili nagradu. Voditelj i mentor učenicima je profesor Miroslav Kanisek.

Učenici dodatne nastave povijesti izveli su povijesno-dramsku glazbenu predstavu „Rome Rocks“ koja povezujući povijesne događaje i ličnosti s modernom rock glazbom, prikazuje jedan period povijesti Rimske Republike u vrijeme Prvog trijumvirata. Dramatizacijom povijesnih događaja učenici su osuvremenili nastavu povijesti te na taj način nastoje popularizirati povijest kao nastavni predmea. Predstava je osmišljena pod vodstvom mentorice Mirne Kovačić, u suradnji s profesorom Mihaelom Kivačem i profesoricom Ines Vađunec.

Voditeljica programa naše škole bila je Patricija Bačani, učenica 6. a razreda.

Cjelokupni program bio je raznoliko i bogato osmišljen. Učenici su vidjeli radove, uspjehe i postignuća svojih vršnjaka iz susjednih škola, a pritom se i lijepo zabavili. Svi su se sudionici istaknuli po dobroj pripremljenosti, organiziranosti i kvaliteti izvedbe, za što su zaslužni i njihovi mentori koji su ih tome dobro poučili. Od naših domaćina, knjižničara iz gradske knjižnice, kao i kolega iz susjednih škola, primili su riječi hvale te male poklone za svoj trud.

Filip Vodopija, 7. c

(Novinarska grupa)