Ukupno: 2025282
Dan Škole „Đuro Ester“ , Dan otvorenih učionica
Autor: Snježana Mihočka, 1. 6. 2016.

U svečanom i veselom tonu 27. svibnja proslavili smo Dan naše Škole.
Proslava je započela svečanom sjednicom u zbornici Škole nakon čega su uslijedile sportske aktivnosti učenika i učitelja. Učenici nižih razreda trčali su štafetu. Učenici viših razreda odigrali su nogometnu i odbojkašku utakmicu sa svojim učiteljima i učiteljicama.

Povodom dana Škole održan je i Dan otvorenih učionica. Učenici su po vlastitom izboru sudjelovali u zanimljivim matematičkim, jezičnim, likovnim, glazbenim radionicama kao i radionicama iz kemije i geografije koje su održali naši učitelji. Na radionicama su nas posjetili i brojni gosti; Vesna Pelesk, Anita Šestak Krog, Mihaela Juranić, dipl. ing naftnog rudarstva Sonja Buti, djelatnica Policije Mirela Škvorc, bivši ravnatelj Muzeja grada Kprivnice Marijan Špoljar, pedagoški savjetnik iz veleposlanstva Francuske Alexis Messmer, učenici, učiteljica, knjižničarka i ravnateljica iz OŠ Olge Meglič iz Slovenije. Gosti iz Vodne agencije i UZOR-a posjetili su PŠ Vinica. Budući da zajednički provodimo projekt Čitanje ne poznaje granice/Branje ne pozna meja, učenici iz Ptuja sudjelovali su na radionici u školskoj knjižnici. Predstavili su svoje aktivnosti koje su u okviru projekta provodili tijekom protekle školske godine, a potom izrađivali straničnike zajedno s našim učenicima 5. d razreda. Mali turistički vodiči naše škole poveli su ih na kratak obilazak Koprivnice.
Vrhunac proslave Dana škole bila je svečana priredba u dvorani Domoljub koja je protekla u izuzetno vedrom i veselom ozračju. Na priredbi su nastupili učenici dramsko-literarnih grupa, ritmička grupa, školski zbor, folklor, učenici dodatne nastave povijesti te učenice iz prijateljske škole Olge Meglič iz Ptuja koje su otpjevale dvije pjesme. Svojim nastupima, pjesmama, igrokazima i plesom učenici su pokazali zajedništvo i povezanost za što su zaslužni i njihovi mentori koji su ih dobro pripremili. Posebnost priredbe bila je točka Cup song koju su učenici izveli plastičnim čašama, dok su u pojedinim točkama zajedno s učenicima nastupili i sami učitelji, što je izazvalo posebno veselje gledatelja i publike. Tijekom programa prikazan je film filmske skupine „Oko“ te prezentacija rada škole i prezentacija uspjeha učenika na natjecanjima i natječajima. Tradicionalnom nagradom nagrađeni su učenici 8-ih razreda koji su tijekom svog osmogodišnjeg školovanja bili uzornog vladanja te postigli odličan uspjeh: Sabina Pintarić,  Jelena Triplat, Marko Katinčić, Toni Krupski, Lea Danček, Erza Stajku, Lara Podhraški, Tea Kotur, Toma Premec, Maja Babić, Domagoj Rupe, Lorena Cahunek, Hana Knežević, Ena Maria Maruševec, Lukrecija Slobođanac i Filip Verčević. Posebno priznanje primili su i učenici 1.a razreda za Naj dječje djelo te učenici 5. b i 6. a razreda koji su se istaknuli u Aktivnosti svi za+jedno. Krajem priredbe oprostili smo se i od naših djelatnika učitelja Vjekoslava Nemeca te spremačica Barbare Vitanović i Đurđice Strnad koji odlaze u zasluženu mirovinu. Neobično iznenađenje za kraj bio je i nastup samih učitelja koji su se opustili uz pjesmu Don`t worry, be happy. Himna škole „Đuro Ester“ orila se glasnije no ikad. Humornom tonu programa pridonijeli su  i njegovi voditelji Marko Katinčić i Albert Rušak pod rukovodstvom glavnih koordinatorica Martine Trešćec Godek i Sanje Antolić.
Dan je završio zakuskom u školskoj blagovaonici te tradicionalnim druženjem djelatnika na imanju obitelji Hečimović u Jagnjedovcu.

Pogledajte fotogaleriju.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka