Ukupno: 2027842
Učenici 5.a razreda sudjelovali u projektu „Mala ŠKOLA tolerancije za različito“ u okviru Tjedna cjeloživotnog učenja.
Autor: Đurđica Lucek, 14. 10. 2016.

Projekt „Mala ŠKOLA tolerancije za različito“ provodi koprivnička udruga „Bolje sutra“.

Učenici 5.a razreda i njihovi edukatori iz udruge okupili su se u školskoj dvorani gdje su se nizom praktičnih aktivnosti upoznali sa svakodnevicom osoba s invaliditetom. Aktivnost su provodili uz pomoć edukativne slikovnice/brošure„Bontončić“ ili kako biti prijatelj svima. Svaka stranica slikovnice opisuje kako se treba ponašati prema djetetu koje ima neku teškoću odnosno različitost. U razgovoru s učenicima edukatori su naglašavali što nije ispravno, te što je poželjno u odnosu s takvim djetetom.
U drugom dijelu radionice učenici su pokušali voziti invalidska kolica i štake primjerene veličini djece tog uzrasta kako bi vidjeli način kretanja uz pomoć takvog pomagala i uz simulaciju prepreka (npr. zamišljenog rubnika ili stepenice) pokušati prijeći cestu ili doći u zgradu koja nema lift.
Radionica, koja je trajala dva školska sata bila je iznimno korisna i zanimljiva učenicima, te su svakako senzibilizirani s teškoćama osoba s invaliditetom, te spremni na pomoć i uključivanje učenika s navedenim teškoćama.  Proširena su  znanja o osobama s invaliditetom, o njihovim različitostima ali i mogućnostima.
Učenici 5.a razreda pohvaljeni su zbog izvrsne suradnje s edukatorima, te vrlo dobre integracije njihovog prijatelja Viktora u razredno odjeljenje.

Mirna Kovačić, prof.