« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021173
Mladi planinari na Kalniku, 15. listopada 2016.
Autor: Snježana Mihočka, 17. 10. 2016.

Prvi smo puta na planinarski izlet išli vlakom. Uzbuđenje učenika bilo je veliko jer je za jedan dio učenika ovo bila prva vožnja tim javnim prijevozom. Na željezničkom kolodvoru skupilo nas se dvadeset i petero te smo željno očekivali dolazak vlaka. Suvremena kompozicija sa digitalnim vratima, displayem, internetskom mrežom i ostalom opremom nas je dodatno oduševila .

U Križevce smo došli u 8.30 te nas je taxi provezao kroz središte grada do početka planinarske staze. Započeli smo šetnju planinarskom stazom broj 16 prema Kalniku. Oduševljenje stogodišnjim bukvama i hrastovima u šumi punoj pjegavih daždevnjaka, raznih kukaca i biljaka ispunilo je naša očekivanja. Iako je pješačenja bilo napretek, i lijepo vrijeme nas je pratilo po obroncima kalničkog gorja, na mjestima smo bili oduševljeni pogledom na Kalnik. Putem smo imali nekoliko kratkih odmora, a duži odmor su nam priredili križevački planinari uz kobasice, pjesmu i sokove. I mi smo njih iznenadili jer nisu očekivali da ćemo se odvažiti na ovakvu šetnju. Približavanjem Kalniku počelo se i vrijeme kvariti te nas je u selu zapljusnula kiša, ali samo posljednjih nekoliko stotina metara. Sklonili smo se u prekrasan planinarski dom gdje smo nastavili druženje uz vruću čokoladu, palačinke i čaj. Na Kalnik je po nas došao taksi koji nas je prevezao do Križevaca te smo se vlakom vratili u Koprivnicu.

Voditelj sekcije Mladih planinara Miroslav Kanisek, prof.