Ukupno: 2025292
SUDJELOVANJE NA 18. CARNet-ovoj KORISNIČKOJ KONFERENCIJI CUC 2016. U ROVINJU ZA ŠKOLE KOJE SU U PILOT PROJEKLTU e-Škole
Autor: Snježana Mihočka, 30. 11. 2016.

Budući da smo početkom 2015. godine postali jedna od 150 škola (između prijavljenih 705 osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske) koje su izabrane za sudjelovanje u  pilot projektu e-Škole (Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola) pozvani smo i ove godine na CARNet-ovu korisničku konferenciju CUC 2016. koja se ove godine odvijala u Rovinju od 8. – 11. studenog 2016. godine pod motom „Programirajmo svoju budućnost“ s težištem na pilot projektu e-Škole.

Konferencija je održana pod pokroviteljstvom Predsjednice republike Hrvatske i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Konferenciji je u ime OŠ „Đuro Ester“ prisustvovala ravnateljica škole Sanja Prelogović, STEM nastavnik i administrator e-Dnevnika Ivan Piskač i koordinator tima za pilot projekt e-Škole Saša Špoljarić. Cilj pilot projekta, a kasnije projekta,  je opremiti i uključiti što više škola u aktivnosti s kojima će se nastojati kroz određeno vrijeme putem različitih modernih tehnologija podići razina digitalne zrelosti u Republici Hrvatskoj. Prisustvom na raznim organiziranim radionicama i predavanjima upoznati smo sa sadržajima, alatima, informacijsko komunikacijskom tehnologijom i različitim mogućnostima  koje nam nudi pilot projekt e-Škole. U većini radionica koje su bile održane za nastavnike i ravnatelje prikazivani su primjeri dobre prakse u radu s IKT opremom i upoznati smo s našim obvezama u projektu.

Aktivnim radom  u projektu naša škola započinje početkom 2017. godine kada se kreće u izgradnju bežične ili žičane mreže, opremanje stručnog osoblja škole osobnim uređajima (laptop, tablet, hibrid), opremanje 1-2 učionice s IKT opremom, a u iščekivanju opreme odvijat će se kontinuirana edukacija svih sudionika u projektu.

Nakon svega još se jednom zahvaljujemo na podršci osnivaču naše škole (gradu Koprivnici) i s radošću iščekujemo sve blagodati ovog projekta za dobrobit naših učenika, roditelja i svih nas koji sudjelujemo u odgojno obrazovnom procesu.

Saša Špoljarić