Ukupno: 2027598
ŽSV geografije
Autor: Snježana Mihočka, 12. 12. 2016.

Na našoj školi je 29. 11. 2016. održano još jedno Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika geografije Koprivničko-križevačke županije. Skup je bio posebno sadržajan i raznolik uz nekoliko gostiju iz Bugarske i Španjolske.

Mladi pripravnici koji borave u OŠ Sesvetska Sopnica, s nastavnikom geografije Marijanom Birušem predstavili su svoje aktivnosti u školi za vrijeme svog pripravničkog rada. Hvala Presijanu, Adriani, Eleni i Marielli što su obogatili naš skup svojom mladošću, entuzijazmom i novim idejama u okviru Erasmusa+ (K2).

Profesori koprivničke Gimnazije „Fran Galović, Maja Maček Treščec i Zvonimir Treščec prisutnima su prenijeli svoja iskustva u okviru Erasmusa+ o boravku u Švedskoj (Stockholm) i svim radionicama u kojima su sudjelovali te nam na taj način odškrinuli vrata drugog obrazovnog sustava.

Glavna tema skupa je bila Planiranje poučavanja i učenja prema obrascu pripreme s kompetencijama. Kroz predavanje o kompetencijama učitelja te stupnjevima kompetencija koje je potrebno razvijati kod učenika, slijedila je radionica kroz koju su prisutni razmijenili iskustva te nastojali osmisliti ishode i zadatke u pripremi za pojedine razrede uz vođenje voditeljice Dubravke Vajdić Kolarić iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica.

Koristeći iskustva stečena na terenskoj nastavi  na prijašnjem skupu, nekoliko je učitelja prikazalo prijedloge i mogućnosti terenskih nastava s pojedinim grupama učenika:

Biciklizam i biciklističke staze, Vedran Šikić,prof. iz Srednje škole Koprivnica
Izvanučionička nastava Apatovac-križevci za učenike 8. razreda, Zdenka Drakulić, OŠ Sokolovac
Mogućnosti terenskog istraživačkog rada učenika 5.,6. i 7. razreda, Dubravka Vajdić Kolarić, voditeljica
Terenska nastava učenika 5. i/ili 6. razreda od Rasinje do Križevaca, Mirna Kovačić, prof., OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica

Skup je završio zanimljivim predavanjem nastavnice Monike Matijaško iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica o svom boravku u dalekim Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Kao i uvijek, skup je protekao u pozitivnom radnom ozračju uz uvijek drage susrete kolega i izmjenu iskustava.

Dubravka Vajdić Kolarić, učitelj savjetnik