Ukupno: 2027601
Stručno vijeće vjeroučitelja
Autor: Saša Špoljarić, 2. 12. 2009.

STRUČNO VIJEĆE VJEROUČITELJA

KOPRIVNIČKO - KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE

U Koprivnici u Osnovnoj školi Đuro Ester dana 30. studenog 2009. održano je stručno vijeće vjeroučitelja Koprivničko-križevačke županije. Stručnom skupu koji je započeo u 16.00 sati nazočilo je 35 vjeroučitelja. To je drugi susret vjeroučitelja na županijskoj razini u ovoj školskoj godini 2009/2010., a organiziran je u suradnji Katehetskog ureda Varaždinske biskupije i Agencije za odgoj i obrazovanje.

Na samom početku okupljenim vjeroučiteljima obratila se ravnateljica škole mr. Sanja Prelogović. Zaželjela je svima dobrodošlicu i zahvalila svim vjeroučiteljima na njihovom trudu u odgoju djece na kršćanskim načelima. Meditacijom koju je pripremio vjeroučitelj Silvio Benč započeli smo naš susret.

Nakon meditacije obratila nam se voditeljica vijeća vjeroučiteljica Anita Bakovljanec koja nas je upoznala sa temama koje će biti obrađene. Pomoću radnih listića na temu „Tko sam ja?“ željela je još više zbližiti sve prisutne vjeroučitelje tražeći ime osobe pomoću njezinih/njegovih osobina.

Primjerima iz prakse korištenja Power Point programom u nastavi, vjeroučitelj i voditelj stručnog vijeća vjeroučitelja osnovnih škola Međimurske županije, želio nam je približiti i taj medij kao način prenošenja Božje riječi. Upoznao nas je s osnovnim pojmovima i  načinima korištenja prezentacije u različitim segmentima nastavnoga sata.

Vjeroučiteljica i voditeljica stručnog vijeća osnovnih škola Varaždinske županije Silvija Čavlek održala je predavanje o suradničkim odnosima u školi koji koji su potrebni da bi se moglo raditi na nekim zajedničkim projektima. Nakon predavanja prikazana je prezentacija integriranog dana u njezinoj školi povodom proslave „Dana kruha i zahvalnosti“.

Budući da je sve bilo vezano uz program Power Point kratkim,ali lijepim primjerom iz prakse predstavio nam se vjeroučitelj Robert Ščuka na temu „Biblijske slike Crkve“

Vjeroučiteljica Anita Bakovljanec završila je susret zahvalom domaćinu za gostoprimstvo i molitvom.

Vjeroučitelj: SAŠA ŠPOLJARIĆ