Ukupno: 2026473
Zanimanja roditelja
Autor: Snježana Mihočka, 1. 3. 2017.

O temi „Zanimanja u zavičaju“ učenici 2.a učili su na iskustven način. Gosti u razredu bili su roditelji o čijim su zanimanjima učenici učili od njih samih te su sudjelovali i isprobali jedan djelić njihovog posla.

U petak 24. veljače gosti u razredu su bili Tarin tata koji se bavi gradnjom drvenih kuća, Dunjin tata koji proizvodi različite vrste brusnih materijala, Natanova mama koja je liječnica za djecu te Emin tata koji se bavi marketingom proizvoda.

Svaki gost ukratko je predstavio svoje zanimanje, način rada, alate i pribor koji u svom poslu koristi. Učenici su sa zanimanjem slušali i postavljali pitanja te pokazali informiranost o različitim zanimanjima. Najviše su se veselili praktičnom radu. Slušanje vlastitog ili prijateljevog srca stetoskopom poseban je događaj.

Uporabom finog brusnog papira učenici su vrlo vješto obradili drveno srce.

Ipak, sastavljanje drvenih kućica za ptice, koje smo prije oslikali, pomoću aku odvijača bio je poseban doživljaj.

U svim tim „majstorskim“ poslovima svi su se odlično snašli kao i u degustaciji Lino proizvoda ili ocjenjivanju reklame za neki proizvod.

Najbolje je to sažeo Emin tata rekavši da za posao koji voliš moraš vrijedno i marljivo učiti sve predmete. U svakom poslu treba znati točno i pravilno pisati, nešto izračunati, snalaziti se u vremenu i prostoru, komunicirati s ljudima na svom ili stranom jeziku. Učenici će i sami pokušati prikazati zanimanje svojih roditelja na plakatu te i na taj način shvatiti važnost učenja, rada i ljubavi koju za svoj posao moraš imati kako bi ga odgovorno obavljao.

Maja Sinjeri