Ukupno: 2025396
Posjet Ptuju
Autor: Saša Špoljarić, 2. 12. 2009.

Dana 27. studenog 2009. godine učitelji Osnovne škole „Đuro Ester“ iz Koprivnice sa svojom ravnateljicom Sanjom Prelogović gostovali su u Sloveniji.

POSJET PRIJATELJSKOJ OSNOVNOJ ŠKOLI

OLGE MEGLIĆ IZ PTUJA

Dana 27. studenog 2009. godine učitelji Osnovne škole „Đuro Ester“ iz Koprivnice sa svojom ravnateljicom Sanjom Prelogović gostovali su u Sloveniji, u Osnovnoj školi Olge Meglič u Ptuju, povodom proslave 30. obljetnice i njihovog Dana škole. Prijateljska suradnja između učenika i učitelja između naših škola traje od početka 80-ih godina 20. stoljeća. Novoizabrane ravnateljice obiju škola odlučile su i ove godine nastaviti međusobno druženje.

Svečana priredba održana je u ptujskoj športskoj dvorani pod nazivom „Olgica, šola mojih sanj“. U pozdravnom obraćanju učenicima, učiteljima, roditeljima i svim gostima ravnateljica Osnovne škole Olge Meglič Diana Bohak Sabath izrazila je zadovoljstvo uspješnim radom škole i dobrim međusobnim odnosima za koje su zaslužne sve generacije djece, roditelja i djelatnika škole. Naglasila je da im to uspijeva samo zajedničkim snagama, međusobnim poštovanjem i razumijevanjem. Time se razvija duh škole koja postaje dio kulturne baštine starog grada Ptuja. Svim prisutnima prigodnom su se riječju obratili uvaženi gosti, a među njima i ravnateljica Osnovne škole „Đuro Ester“ Sanja Prelogović koja je slovenske kolege podržala u radu i pomoći roditeljima u odgoju njihove djece. Izrazila je veliko zadovoljstvo što im osobno, a u ime svih hrvatskih kolega, može čestitati 30. godišnjicu.

Slovenski učenici i učitelji proslavili su tri desetljeća postojanja njihove škole recitacijama, plesom i pjesmama. Nakon priredbe svi učenici i roditelji uživali su u slavljeničkoj torti, a uvaženi gosti bili su pozvani od ljubazne ravnateljice gosp. Diane Bohak Sabath i njihovih djelatnika na degustaciju jela i slastica.

U prijateljskom druženju dogovorena je daljnja suradnja između bratskih škola OŠ Olge Meglič i OŠ „Đuro Ester“.

Nikolina Sabolić i Saša Špoljarić