Ukupno: 2027601
STRUČNO SAVJETODAVNA PODRŠKA U OŠ „ĐURO ESTER“ U OKVIRU PROJEKTA e-ŠKOLE
Autor: Snježana Mihočka, 28. 4. 2017.

U okviru projekta e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt u koji smo ušli 2015. godine) uspostavljena je usluga stručno-savjetodavne podrške za primjenu IKT-a u nastavi.

Gospođa Aleksandra-Maria Vuković (stručnjak za primjenu IKT-a u nastavi angažirana od tvrtke Profil Klett u suradnji s predstavnicima Agencije za odgoj i obrazovanje i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih) vodila je stručno-savjetodavnu podršku koja se odvijala u našoj školi 19. travnja 2017. godine u prijepodnevnim satima u trajanju od četiri sata. Nakon velikog broja održanih edukacija u našoj školi, odslušanih webinara i odrađenih predavanja na kojima su s velikom motivacijom sudjelovali djelatnici naše škole stigla nam je i direktna stručno-savjetodavna podrška. Svrha pružanja stručno-savjetodavne podrške školama je osigurati kontinuiranu podršku učiteljima i nastavnicima u pilot školama pri implementaciji projektnih aktivnosti, a koje uključuju:

.       učinkovitu uporabu računalne opreme koju smo  dobili besplatno u okviru projekta i koju ćemo još dobiti,

.       uporabu digitalnih obrazovnih sadržaja i e-usluga koje će biti razvijene kroz projekt

.       primjenu znanja i vještina stečenih kroz program edukacije u projektu.

U svakom polugodištu stručnjak za stručno-savjetodavnu podršku jednom će posjetiti našu školu i održati grupno savjetovanje za SVE zainteresirane nastavnike i stručne suradnike. Sadržaj savjetovanja utemeljen je na programu edukacije koji se razvija i provodi u okviru projekta.

Tijekom ovog savjetovanja održan je grupni intervju s polaznicima, potaknuta je rasprava unutar kolektiva o prednostima i eventualnim poteškoćama koje imaju pri primjeni IKT-a u praksi te smo zajedno kao kolektiv dobili smjernice za daljnji napredak u primjeni IKT-a u nastavi i za razvoj vlastitih digitalnih kompetencija.

Nakon razgovora s većinom članova Učiteljskog vijeća OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica nastavljen je razgovor Tima za IKT naše škole (ravnateljica Sanja Prelogović, Biserka Knez, Đurđica Lucek, Snježana Mihočka, Renata Glavica, Ivan Piskač i Saša Špoljarić) s voditeljicom o svemu onome što nas čeka vezano za pilot projekt e-Škole. Generalni zaključak je da smo trenutačno na dobrom putu i da s radošću iščekujemo novu opremu i daljnje edukacije koje će biti na korist nama u poučavanju i učenicima u učenju.

Saša špoljarić