« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021155
Članovi Erasmus tima naše škole na primanju kod gradonačelnika Koprivnice
Autor: Snježana Mihočka, 4. 7. 2017.

Gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić i zamjenica gradonačelnika Melita Samoborec primili su 3. srpnja 2017. godine Erasmus tim naše škole u Gradskoj upravi i omogućili nam da javnosti predstavimo projekt „Going the extra mile” koji će se provoditi u periodu od lipnja 2017. do kolovoza 2018. u okviru Ključne aktivnosti 1 programa Erasmus+.

Gradonačelnik je čestitao našoj školi na uspjehu te izrazio uvjerenje da će iskustvo i znanja koje će nastavnici steći na mobilnostima doprinijeti razvoju kvalitete osnovnoškolskog obrazovanja u gradu Koprivnici.

Ravnateljica naše škole Sanja Prelogović zahvalila je na podršci Grada i izrazila zadovoljstvo što će nastavnici naše škole pohađati edukacije u inozemstvu te primijeniti nova znanja u radu s učenicima naše škole, ali i prenijeti ih dalje na kolege nastavnike.

Koordinatorica projekta Mirjana Mihalec istakla je da su ciljevi projekta jačanje građanskih i digitalnih kompetencija nastavnika, a posredno i učenika koji će steći vještine potrebne za daljnje školovanje i rad, a dugoročno izrastati u odgovorne pojedince. Projekt će doprinijeti internacionalizaciji naše škole te omogućiti suradnju i razmjenu iskustva naših nastavnika s njihovim kolegama iz europskih škola.

Nastavnici koji će ići na mobilnosti u inozemstvo predstavili su redom stručna usavršavanja u kojima će sudjelovati te aktivnosti koje će provoditi u radu s učenicima. Nastavnica engleskog i francuskog Tomislava Kraljić na stručnom usavršavanju u Plymouthu u Engleskoj bavit će se temom diskriminacije te usporediti legislativu i strategije prevencije diskriminacije s kolegama iz europskih zemalja.

Nastavnica povijesti i geografije na stručnom usavršavanju u Yorku istražit će primjenu različitih digitalnih alata u nastavi, a po povratku provesti radionice za učenike na kojima će, između ostalog, izraditi digitalnu knjigu "Nepoznata Podravina" s naglaskom na mjesta u našoj županiji koja još nisu turistički prepoznata. U sklopu nastave povijesti učenici će izraditi Facebook profile hrvatskih vladara te na inovativan način učiti o hrvatskoj povijesti.

Nastavnica engleskog Andreja Kerovec Letica na stručnom usavršavanju u Lisabonu istražit će primjere dobre prakse vezane uz razvoj međukulturne dimenzije u nastavi uz pomoć najnovijih IKT alata. Povezat će se s kolegama iz europskih zemalja te organizirati međukulturne online susrete naših učenika s njihovim vršnjacima iz drugih europskih škola.

Učiteljica razredne nastave Biserka Knez na stručnom usavršavanju u Lisabonu bavit će se europskim kulturnim identitetom te uspostaviti suradnju s razredom iz neke europske škole. Njeni učenici 3. razreda upoznat će običaje vezane uz proslavu Uskrsa te izraditi digitalne čestitke koje će razmijeniti sa svojim vršnjacima iz Europe.

Nastavnica engleskog jezika Helena Knežević na stručnom usavršavanju u Veneciji naučit će izraditi i primijeniti digitalne alate Open badges u svrhu procjene napretka i razvoja ključnih kompetencija svojih učenika.

Nastavnik matematike Ivan Piskač na stručnom usavršavanju u Portu bavit će se inovativnom primjenom mobilnih uređaja u nastavi te osmisliti aktivnosti za rad s učenicima koje se baziraju na igri, obrnutim učionicama i suradničkom učenju.

Nastavnik matematike Igor Fulir na stručnom usavršavanju u Reykjaviku upoznat će islandski obrazovni sustav te primijeniti primjere dobre prakse u poučavanju građanskog odgoja i digitalnih kompetencija u svojoj nastavi.

Vjeroučitelj Saša Špoljarić na stručnom usavršavanju u Berlinu istražit će prednosti i kreativne načine primjene alata Moodle u nastavi.

Prijam je završio zajedničkim fotografiranjem gradonačelnika Mišela Jakšića i zamjenice gradonačelnika Melite Samoborec s ravnateljicom škole i članovima našeg Erasmus tima.

Mirjana Mihalec, koordinatorica projekta

1 Informacije navedene u članku odražavaju isključivo stajalište autora. Europska Komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u članku navedene.