Ukupno: 2027732
Učenici na radionicama robotike u gradskoj knjižnici
Autor: Snježana Mihočka, 20. 10. 2017.

U Europskom tjednu kodiranja učenici trećih i petih razreda naše škole sudjelovali su u radionici robotike u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“. Radionice su se održale 17. i 18. listopada 2017. u prostorijama čitaonice gradske knjižnice. Iz trećih razreda na radionici su sudjelovali učenici Lana Pobi, Dominik Lazar, Roko Lokotar, Sara Maletić i Filip Kos.

Vodila ih je Antonella Fučkar, učiteljica na stručnom osposobljavanju. Na početku je djelatnica knjižnice zaželjela učenicima dobrodošlicu te objasnila da knjižnica ne služi samo za posudbu knjiga već učenici mogu sudjelovati u različitim aktivnostima polazeći radionice. Učenici su s Matijom Kolarićem, voditeljem radionice razgovarali o popularnim računalnim igrama, kako one nastaju te tko sve sudjeluje u njihovoj izradi. Zadatak učenika trećih razreda bio je napraviti animaciju lika u programu Scratch. Učenici su pratili upute voditelja te vrlo lako savladali sve naredbe pomoću kojih su animirali lik, obojali pozadinu, dodali pokoji detalj i sl. Nakon uspješno obavljenog zadatka, puni dojmova učenici su zaključili kako je ovo bila korisna radionica te će program Scratch i njegove mogućnosti koristiti u svoje slobodno vrijeme. Iz petih razreda na radionici su sudjelovali učenici Erik Markovčić, Luka Jerčinović, Aryan Das, Martin Majerus i Dinko Blažek u pratnji učiteljice tehničke kulture Tijane Martić. Učenici su programirali radiofrekvencije micro:bitovima i stekli nova znanja iz područja robotike.

Antonella Fučkar

Učiteljica na stručnom osposobljavanju