Ukupno: 1519992
Pita od jabuka
Autor: Đurđica Lucek, 5. 11. 2017.

Naše vrijedne kuharice i jedan kuhar su povodom Svjetskog dana jabuka, a u sklopu Domaćinstva, pripremali pitu s jabukama.

Jabuke smo gulili i rezali na tanke ploške te se pripremao nadjev za pitu. Umijesili smo prhko tijesto koje smo razvaljali na tanke listove. Koristili smo domaći pekmez od marelica, a od začina cimet i vanilin šećer. U pitu smo dodali grožđice i limunov sok.
Pripremili smo tri tepsije pite s jabukama koja je bila vrlo ukusna. U piti su, osim nas, uživali i drugi učenici i učitelji koji nisu mogli odoljeti mirisima koji su se širili po školi.
Pitu od jabuka su probali i članovi degustacijske ekipe te ju ocijenili s 5+.
Hvala učenicima koji su sudjelovali, učiteljici Vesni na domaćim jabukama, učiteljicama Đurđici i Anji na pomoći i podršci.

Veselimo se idućem susretu!

Zimnica s prvog susreta Domaćinstva je poprimila svoj konačan izgled i prvi je naš proizvod.
Veselili smo se ponijevši je kući te s ukućanima uživali u kušanju.

Hvala članovima Dizajnerske skupine na izrađenim naljepnicama za staklenke bez kojih one ne bi bile tako lijepe.

Ujedno najavljujemo i aktivnosti koje slijede do kraja 1.obrazovnog razdoblja: radionica pletenja " Dvije pravo,dvije krivo", pripremanje pizze po želji sudionika te izrada božićnih kolača i nakita za božićnu jelku naših prijatelja iz Doma za starije i nemoćne Cedar u Koprivnici.

U nadi da vam se sviđaju neke od ponuđenih aktivnosti, radujemo se sljedećem susretu.