VELIKO SRCE KOPRIVNIČKOG DJETETA
Autor: Mirna Kovačić, 23. 11. 2017.

15. studenog 2017. u prepunoj dvorani Domoljub održala se manifestacija Veliko srce koprivničkog djeteta gdje su koprivnički učenici nagrađeni za svoju solidarnost, humanost i vršnjačku suradnju. Projekt je pokrenulo Društvo naša djeca Koprivnica i dječje Gradsko vijeće. Riječ je o dodjeli javnih priznanja djeci koja se ističu humanitarnim i edukativnim projektima, pomažu prijateljima i svima onima kojima je pomoć potrebna.

Naša škola istaknula je svojeg kandidata – učenike 6. a razreda. Naši šestaši su se tijekom protekle nastavne godine istaknuli u nesebičnom pomoći, solidarnosti i odgovornosti prema lokalnoj zajednici. Inicirali su pomoć siromašnima, sudjelovali i volontirali u projektima u zajednici, pomogli drugim učenicima, te se istaknuli u vršnjačkoj pomoći. Učenici su također radili na uređenju učionice geografije i povijesti te time omogućili i svim ostalim učenicima učenje u ugodnijem i motivirajućem prostoru.

Aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici 6.A razreda tijekom protekle školske godine:

- sakupljali odjeću, obuću i igračke koje im više nisu potrebne. Prikupljena je znatna količina odjeće, obuće i igračaka koje su učenici darovali djeci iz Centra za pružanje usluga u Zajednici Svitanje od kojih su mnoga polaznici naše škole. Darivanju je prethodilo zajedničko druženje i edukacija u Zajednici Svitanje.

- sakupljali novac i naposljetku kupili hranu i potrepštine za kućne ljubimce te to donirali Udruzi za udomljavanje kućnih ljubimaca, volonterki Martini Kazinoti.

- uređivali su učionicu geografije i povijesti (izrađivali plakate, 3D modele planeta i vulkana) kako bi ona postala ugodnije mjesto za učenje za sve učenike naše škole.

- istakli se u brizi i pomoći svom razrednom prijatelju Viktoru koji boluje od cerebralne paralize s ciljem da omoguće Viktoru što lakše nošenje sa školskim obavezama ali i radost druženja u školskim klupama.

- radili na projektu „Nepoznata Podravina“ kojim su ukazali na turistički slabije valorizirane prostore naše županije (izrađujući SWAT analizu). Nakon izdavanja (digitalno i tiskano izdanje) navedene brošure učenici će dati svoj doprinos iskorištavanju svih potencijala naše lokalne zajednice.

Učenici 6.A razreda za svoje aktivnosti primili su Priznanje Društva naša djeca, Dječjeg gradskog vijeća i Grada Koprivnice, te vrećicu punu omiljenih slatkiša.

Vrijedno je spomenuti da je svečano proglašenje svojom sjajnom glazbenom izvedbom uveličao i učenik 7.b razreda naše škole Šimun Benedikt Kopričanec.

Ove godine najviše su priznanje primili učenici 3. razreda COOR Podravsko sunce i 2.a razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski s projektom suradničkog učenja.

Čestitamo pobjednicima ali i svim učenicima kandidiranima na ovogodišnjoj manifestaciji!

Mirna Kovačić, prof.