« Travanj 2018 »

Božićna priredba u parku
Autor: Snježana Mihočka, 21. 12. 2017.

Priredbom „Božić u srcu“ učenici naše škole i ove su godine bili dio manifestacije Koprivnička bajka koja krasi naš gradski park. Pjesmom, plesom i igrokazom, koje su pripremili zajedno sa svojim učiteljima, učenici su pokazali veselje iščekivanja božićnih blagdana i praznika.

Sve okupljene učenike, roditelje i njihove članove obitelji pozdravila je ravnateljica Sanja Prelogović. Priredbu je otvorila Sara Božić, učenica 8.a razreda koja je svojim dojmljivim glasom otpjevala folklornu pjesmom Dobar ti večer gospodar. Zbor učenika 4.-ih razreda poželio si je prvi snijeg te svima zaželio sretan Božić. Ritmička grupa učenica 3.-ih razreda razveselila nas je plesom, a na istinsku poruku Božića podsjetili su nas učenici Dunja Međurečan, Nikolina Pejak i Šimun Benedikt Kopričanec u kratkom igrokazu Božićne jaslice. Uživali smo u pjesmama koje je otpjevao naš predsjednik Vijeća učenika, Šimun Benedikt Kopričanec uz pratnju školskog zbora. Učenice 7.c i 7.d razreda nastupile su plesom za koji su same osmislile koreografiju. Svi učenici 7.c i 7.d razreda na kraju su zapjevali zajedno sa svojim razrednicama te svakome zaželjeli sretan Božić.

Učenička zadruga Đurđica izložila je svoje proizvode na jednom od prodajnih štandova u parku. Na našem štandu prodavali su se prigodni radovi naših učenika: božićni ukrasi i dekoracije, čestitke, čajevi i nakit od kože. Zahvaljujemo svima koji su podržali nastupe naših učenika i posjetili prodani štand naše Zadruge.

Nikolina Sabolić, knjižničarka