« Siječanj 2018 »

Daroviti učenici posjetili Gradsko društvo Crvenog križa
Autor: Snježana Mihočka, 26. 12. 2017.

Grupa darovitih učenika naše škole u prosincu je posjetila Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica. Naša grupa ove se godine bavi problemom siromaštva i istražuje kako lokalna zajednica pomaže osobama u potrebi.

U posjet Crvenom križu vodila nas je nastavnica iz geografije Dubravka Vajdić Kolarić.

Pripremili smo pitanja za djelatnike Crvenog križa na koja su nam oni rado odgovarali. Na pitanje je li teško obavljati ovaj posao, djelatnica GDCK-a, gđa Antonija Habajec rekla je da je zadovoljna svojim poslom jer voli pomagati ljudima i to je čini sretnom. Crveni križ prikuplja pomoć i donacije kojima pomaže potrebite osobe, pa smo prilikom posjete i sami donirali neke potrepštine. Također smo vidjeli nekoliko ljudi koji su iz Crvenog križa ponijeli vrećicu hrane za svoje potrebe.

Ovim posjetom upoznali smo se s radom i djelovanjem gradskog Crvenog križa u našoj zajednici te naučili kako i sami možemo pomoći potrebitima.

Nadamo se da će naši sugrađani prepoznati potrebe drugih i sve se više, prema svojim mogućnostima, uključivati u humanitarni rad, osobito u ovo blagdansko vrijeme koje nas poziva da se malo više usmjerimo na ljude oko nas te pomaganjem usrećimo njih i sebe.

Alegra Hammoud, 5.b

(Novinarska grupa)