Upisi u srednje škole

Ukupno: 1501908
OBAVIJEST RODITELJIMA O POSUDBI KNJIGA

Poštovani roditelji,

posudba rabljenih udžbenika biti će 20. i 21. lipnja 2018.godine u prostorijama tajništva, računovodstva i ravnateljice od 8:00 do 16:00 sati a ostale radne  dane do 29. lipnja 2018. od 8:00 do 15:00 sati.

Poštovani roditelji u Školi možete još podići knjige za sljedeću šk. god. u vremenu

od 8:00 do 12:00 sati do 31.7.

Imamo još knjiga od 1. do 6. razreda.

Ravnateljica:

Sanja Prelogović

Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika GEOGRAFIJE Koprivničko-križevačke županije
Autor: Mirna Kovačić, 26. 3. 2018.

U našoj je školi 21. 3. 2018. godine održan stručni skup učitelja i nastavnika geografije. Tema ovog skupa je bila Korištenje digitalnih alata u razvoju geografskih vještina s ciljem unapređenja vještina digitalnih alata u nastavnom procesu.

Učiteljica informatike Đurđica Lucek, prof. mentor u našoj školi je kroz radionički rad prisutnima ponudila aplikacije za rad sa slijepim kartama te pokazala načine korištenja različitih igara u nastavi geografije. Svi prisutni su se spremno uključili u rad, a primjere dobre prakse pokazala je učiteljica geografije  Sonja Kalanj iz OŠ Prof. V. F. Šignjara Virje OŠ F. Koncelak Drnje i nastavnica Maja Maček Treščec, prof. geografije i povijesti iz Gimnazije „ Fran Galović“ Koprivnica.

Slijedila je radionica o načinima korištenja alata: PADLET, TRIPLINE, GEOGUESSR i QR CODE. Radionicu je vodila učiteljica  geografije i povijesti Mirna Kovačić, prof. iz OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica. Prisutni su produbili stare i stekli nove digitalne i informatičke kompetencije i ideje kako te alate iskoristiti za veću motiviranost učenika i uspješnost nastavnog procesa kroz uključivanje učenika. Ujedno su prisutni potaknuti na promišljanje o načinima uvođenja inovacija uvjetovanih suvremenom tehnologijom.

Voditeljica ŽSV-a je prenijela svoja iskustva o radu s darovitim učenicima nakon posjete školi za darovite učenike u Bratislavi – Škola pre mimoriadne nadane deti a Gymnazium. Organizacija rada, metode i oblici rada trebali bi nas potaknuti na promišljanje o iskoristivosti ideja i uvođenju pojedinih načina rada i u naš nastavni proces.

Skup je završio aktualnostima i uvođenjem inovativnosti u rad stvaranjem grupe geografa na Google disku s ciljem lakše razmjene znanja i iskustava te unapređenjem suradnje.

Dubravka Vajdić Kolarić,

voditeljica ŽSV-a geografije