Četvrto mjesto na državnom natjecanju iz njemačkog jezika pripalo učenici naše škole
Autor: Snježana Mihočka, 30. 3. 2018.

Državno natjecanje iz njemačkog jezika održano je u periodu od 26. ožujka do 28. ožujka 2018. u Osnovnoj školi Vidovec u Vidovcu.  Našu školu predstavljala je učenica Ana Lucija Abramović i osvojila je 4. mjesto. Ana Lucija  se posebno istaknula na usmenom dijelu,  ne samo poznavanjem jezika , već i svojom elokventnošću i načitanošću, te širinom obrazovanja.

Učenica je jedina na usmenom dijelu dobila maksimalan broj bodova. Ana Lucija  je ostvarila  sto postotni rezultat na pisanom dijelu -  slušanje i razumijevanje čitanjem . Učenicu je za državno natjecanje pripremala nastavnica Sonja Schuster.

Učenicima je za doček predstavljen kulturni program - djeca predškolskog uzrasta koja su uz ples , glumu , recitaciju prezentirali znanje njemačkog jezika .

Pismeni dio , odnosno sastavak , naša učenica Ana Lucija, napisala je jezično korektno , sadržaj je u potpunosti bio pogođen , pravilno je obrazložila navedenu temu .

Konkurencija je bila jako velika, tako da je komisiji bilo teško što se tiče bodovanja, jer su među ostalima sudjelovali i učenici povratnici , te učenici koji su na određeno vrijeme boravili u zemljama njemačkog govornog područja . Određeni učenici čak su i dijelili mjesta na ljestvicama poretka .

U slobodno vrijeme učenici su pod stručnom pratnjom razgledavali Varaždin.

Učenica Ana Lucija bila je najbolje plasirana iz naše županije ( sudjelovalo je troje učenika iz različitih kategorija – kategorija učenika koji uče njemački od prvog razreda osnovne škole, učenici povratnici , učenici koji su boravili neki određeni period u zemljama njemačkog govornog područja )

Sonja Schuster