Upisi u srednje škole

Ukupno: 1501908
OBAVIJEST RODITELJIMA O POSUDBI KNJIGA

Poštovani roditelji,

posudba rabljenih udžbenika biti će 20. i 21. lipnja 2018.godine u prostorijama tajništva, računovodstva i ravnateljice od 8:00 do 16:00 sati a ostale radne  dane do 29. lipnja 2018. od 8:00 do 15:00 sati.

Poštovani roditelji u Školi možete još podići knjige za sljedeću šk. god. u vremenu

od 8:00 do 12:00 sati do 31.7.

Imamo još knjiga od 1. do 6. razreda.

Ravnateljica:

Sanja Prelogović

Frankofonija u OŠ „Đuro Ester“
Autor: Snježana Mihočka, 10. 4. 2018.

U obilježavanju frankofonije ove godine sudjelovali su učenici četvrtih, petih, šestih i osmih razreda. Izveli su igrokaz „La Confusion Historique“  odnosno na hrvatskom „Povijesna zbrka“. Radi se o zabavnom susretu više povijesnih osoba na dvoru Louisa 14.

Život na dvoru dočarali su učenici četvrtih razreda koji su se zabavljali pjevajući pjesmicu „Lundi matin“. Sudjelovali su: Fran Antolić 4.c, Miroslav Bajrić 4.c, Hana Bijelić 4.c, Stela Granđa 4.c, Mislav Hadun 4.b, Jurica Ivić 4.b,  Korina Kvakarić 4.b, Jana Marić 4.c, Josip Marković 4.b, Neven Novak 4.b, Hana Pelesk 4.a, Karlo Radošević 4.a, Luka Sabolić 4.a, Helena Suknaić 4.c, Zora Teufel 4.b i Lucija Turk 4.a.  Kroz pjesmicu su ponavljali dane u tjednu i učili nove riječi.

Vanda Žauhar Henezi, 8.d odigrala je ulogu Louisa XIV, a Dora Kuretić 8.b ulogu Marie Antoinette. Nera Teufel i Fabijan Perošić 6.a, glumili su njihove dvorjane, a Matija Nemec, Filip Žagar, Roko Petrović i David Mišić igrali su uloge dvorskih stražara. Gustavea Eiffela odigrao je Adi Stajku 8.a, Leonarda da Vincia Hrvoje Horvat 8.a, Jeanne d'Arc Ana Krupski 8.a i Marie Curie odigrala je Rajna Đurić 8.a. Kraljicu su zabavljali i dvorski plesači koje su nam prikazali učenici petog b razreda: Dunja Bajrić, Alegra Hammoud, Tara Petrović, Marija Slobođanac i Bartol Vuljak. Posjetitelje na dvoru bubnjem je najavljivala Mihaela Lončar 6.c.

Učenici su odlično odigrali svoje uloge te dokazali kako imaju sposobnosti i za jezično zahtjevnije uloge. Ovakav oblik rada pokazao se vrlo zahvalan jer su se učenici, usvajajući francuski jezik i međukulturna znanja,  istovremeno zabavili i uživali u transformacijama u osobe iz raznih povijesnih razdoblja. Tu atmosferu kraljevskog dvora teško bismo dočarali da nam u pomoć nije priskočilo HNK Varaždin sa svojim kostimima s kojima su jednako bili oduševljeni i oni mali, ali i veliki gledatelji.

Učenici su već sada pokazali motivaciju za pripremu programa za frankofoniju sljedeće godine pa se veselimo novim, zajedničkim aktivnostima.

Tomislava Kraljić, prof. francuskog i engleskog