Strukturirani posjet školama na Islandu
Autor: Mirjana Mihalec, 28. 4. 2018.

U nedjelju 22.4. započeo je strukturirani tečaj 'Structured Educational Visit to Schools/ Institutes & Training Seminar in Iceland' za nastavnike u Reykjaviku u organizaciji španjolskog organizatora 'English Matters'.

U tečaju sudjelujem zajedno s još 110 nastavnika iz 18 europskih zemalja. Među sudionicima iz Cipra, Grčke, Francuske, Italije, Nizozemske, Njemačke, Poljske, Estonije, Portugala, Španjolske, Slovačke, Češke, Bugarske, Rumunjske, Finske, Slovenije, Latvije upoznala sam i sedam nastavnica iz Hrvatske.

S obzirom na veliki broj polaznika organizatori su nas podijelili u grupe prema ciljevima naših Erasmus+ školskih projekata. U tim manjim grupama obilazit ćemo škole u Reykjaviku te od nastavnika i učenika saznati kako funkcionira islandski obrazovni sustav te što oni misle o njemu. Rad u grupama omogućit će nam također razmjenu ideja i primjera dobre prakse s kolegama iz različitih zemalja. Glavni cilj ovog tečaja poticanje je europske dimenzije i multikulturalnosti kroz upoznavanje islandske kulture, povijesti i obrazovanja. Europska dimenzija podrazumijeva širenje europskih ideja i povezivanje nastavnika iz europskih zemalja. Kombinacija seminara koje ćemo slušati i posjete školama omogućit će nam da prikupimo materijale za rad s učenicima. Povezivanje s drugim nastavnicima omogućit će nam da steknemo uvid u obrazovne prakse različitih zemalja. Zadatak je svakog polaznika voditi dnevnik i izraditi prezentaciju u svrhu promišljanja vlastitog profesionalnog napretka do kraja tečaja.

U idućem blogu pratite moj osvrt na posjete islandskim školama.

Mirjana Mihalec, nastavnica engleskog jezika

Informacije navedene u članku odražavaju isključivo stajalište autora. Europska Komisija nije odgovorna za uporabu informacija koje su u članku navedene.