Upisi u srednje škole

« Lipanj 2018 »

OBAVIJEST RODITELJIMA O POSUDBI KNJIGA

Poštovani roditelji,

posudba rabljenih udžbenika biti će 20. i 21. lipnja 2018.godine u prostorijama tajništva, računovodstva i ravnateljice od 8:00 do 16:00 sati a ostale radne  dane do 29. lipnja 2018. od 8:00 do 15:00 sati.

Ravnateljica: Sanja Prelogović

GOŠĆA NA UČITELJSKOM VIJEĆU – DUBRAVKA MILJKOVIĆ
Autor: Snježana Mihočka, 29. 5. 2018.

Tijekom travnja ugostili smo poznatu i cijenjenu pedagoginju i psihologinju dr.sc. Dubravku Miljković na našem Učiteljskom vijeću, inače predavačicu na Učiteljskom i Kineziološkom fakultetu u Zagrebu te autoricu i koautoricu brojnih popularnih priručnika iz područja psihologije i pedagogije namijenjenih prosvjetnim djelatnicima i svima ostalima.

Draga nam predavačica, po drugi put već gošća naše škole, održala je predavanje na temu Značaj pozitivnih emocija u odgoju i obrazovanju te istaknula značaj pozitivne psihologije i pozitivnih moralnih vrijednosti kod učitelja kao uzora u odgoju učenika te njihov značaj u stvaranju pozitivnog razrednog ozračja. Pozitivno razredno ozračje ili razredna klima u kojoj se njeguju vrijednosti poput mudrosti i pravednosti također pozitivno utječu na visoka obrazovna postignuća i kvalitetu škole u cjelini. Istaknula je značaj suradnje s roditeljima u pravcu njihove edukacije na poticaju razvoja emocionalnih vještina njihove djece koje su manjkave zbog utjecaja brojnih medija te stila života. Poučavanje emocionalnim vještinama poput suradnje, razumijevanja drugih, poštovanja kao i kontrole negativnih emocija daje doprinos i razvoju samopouzdanja naših učenika, ali i učitelja.

Predavanje za učitelje je održano u okviru projekta EMICA koji su ove školske godine vodile stručne suradnice socijalna pedagoginja, psihologinja i pedagoginja u trećim razredima matične škole kojem je bio cilj razvijanje emocionalnih i socijalnih vještina učenika kao vještina koje su zanemarene zbog stila i načina života djece u današnjem društvu.

mr.sc. Jasna Relja, pedagoginja savjetnica