« Prosinac 2018 »

Uzvratni posjet učenika iz Ptuja našoj školi
Autor: Snježana Mihočka, 10. 6. 2018.

Utorak, 5. lipnja bio je poseban dan za naše učenike 4.a razreda. U posjet su im stigli učenici 5.a razreda iz prijateljske škole Olge Meglič iz Ptuja s kojom sudjelujemo kao partneri u projektu Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja. Učenike su dopratile njihova učiteljica Simona Jakomini i knjižničarka Alenka Kandrič.

Učenici su se susreli u učionici 4.a razreda gdje su nam gosti iz Ptuja prikazali rezultate svog ovogodišnjeg rada na projektu: video-uradak nastao na temu knjige Sretni dani Mire Gavrana, koju su čitali, ppt prezentaciju o knjizi, pjesme i glazbene izvedbe. Učenici su recitirali stihove pjesama na temu obitelji autora Tone Pavčeka te svoj doživljaj stihova prikazali u obliku komišibaj kazališta. Imali smo prilike poslušati vokalnu izvedbu slovenske pjesme koju nam je otpjevala jedna učenica te instrumentalnu izvedbu jedne učenice na saksofonu. Prijatelji iz Ptuja podijelili su nam i sitne poklone koje su izradili kao uspomenu na ovaj projekt.

Nakon prezentacije projekta druženje se nastavilo sportskim igrama na obližnjem dječjem igralištu Zelenjak gdje su dečki odigrali nogometnu utakmicu, a djevojčice se poigrale na novim spravama za igru. Potom smo svi zajedno posjetili Podravku, našu najznačajniju tvornicu hrane. Učenici su se upoznali sa začecima rada najvažnije koprivničke i hrvatske tvornice, najpopularnijim i najprodavanijim proizvodima, pogonima u dalekim zemljama… Također su saznali da je vegeta najizvoženiji hrvatski proizvod, a svoj posjet zasladili slatkim poklonima Podravkinih proizvoda. Zahvaljujemo gđi Ani Lukčin na srdačnoj dobrodošlici i zanimljivom izlaganju za učenike.

Nakon ručka u našoj školi oprostili smo se s prijateljima iz Slovenije sa željom da nas čitanje u okviru ovog zanimljivog projekta poveže i iduće školske godine.

Zahvaljujemo mamama učenika 4.a razreda koje su nam za ovaj susret pripremile fine slastice.

Nikolina Sabolić, prof. dipl. knjižničarka