Roditelji učenika petih razreda upoznali sve učitelje
Autor: Snježana Mihočka, 9. 9. 2018.

Roditelji učenika petih razreda 4. rujna okupili su se na zajedničkom dijelu roditeljskog sastanka sa svim učiteljima, članovima razrednog vijeća, stručnim suradnicama i ravnateljicom škole. Zajednički roditeljski sastanak održan je 4. rujna u školskoj dvorani.

Na početku sastanka ravnateljica je naglasila važnost odgojnog rada s djecom kojem će škola posvećivati pozornost u zajedničkoj suradnji s roditeljima za dobrobit djeteta. Svi učitelji predstavili su se roditeljima, kratko ih upoznali sa sadržajima rada pojedinog nastavnog predmeta, elementima vrednovanja i ocjenjivanja, potrebnim materijalima i opremom za rad te ih pozvali da im se slobodno obrate u slučaju pitanja u vezi školovanja svoga djeteta. Roditelji će biti obaviješteni o vremenu održavanja individualnih konzultacija s pojedinim učiteljem. Stručne suradnice upoznale su roditelje s područjima i oblicima svoga rada s učenicima i roditeljima; vrstom pomoći i poticaja koje pružaju učenicima u prevladavanju poteškoća, poticanu darovitosti i savjetovanju s roditeljima. Predstavljene su i izvannastavne aktivnosti u koje se učenici mogu uključiti prema vlastitim interesima.

Gosp. Ivica Resler iz HAK-a upoznao je roditelje s osposobljavanjem učenika o polaganju biciklističkog ispita. Ispit se sastoji od dva dijela – pismeni dio iz poznavanja prometnih pravila i propisa te polaganje vožnje bicikla. Ispit će se polagati u suradnji s učiteljicom tehničke kulture Tijanom Martić. Budući da mnoga djeca gotovo svakodnevno biciklom sudjeluju u prometu, pozivamo petaše da pristupe polaganju vozačkog ispita za bicikl, a roditelje da ih u tome podrže, kako bi bili što sigurniji, odgovorniji i savjesniji sudionici u prometu.

Nakon zajedničkog dijela u dvorani roditeljski sastanci nastavljeni su u učionicama posebno za svaki pojedini razred. Roditelji su se upoznali s razrednikom, razrednim kurikulumom i dobili informacije o organizaciji rada na početku nove školske godine.

Svim učenicima petih razreda želimo uspješan nastavak školovanja u višim razredima.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka