« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021142
ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE RAZREDNE NASTAVE
Autor: Snježana Mihočka, 26. 11. 2018.

Prvo ovogodišnje Županijsko stručno vijeće razredne nastave održano je 19. studenog 2018. u Osnovnoj školi „Đuro Ester“ u Koprivnici. Vijeću se predstavila i nova županijska voditeljica, gospođa Suzana Hergotić, učiteljica mentorica iz Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“.

Naša škola srdačno je pozdravila sve prisutne kolege i kolegice te im je ravnateljica Sanja Prelogović zaželjela dobrodošlicu u svom uvodnom obraćanju kojim je ukratko i predstavila školu.

Prvu temu pod naslovom „Izazovi u izradi zadataka i vrednovanja ishoda matematike u razrednoj nastavi“ na vrlo zanimljiv način predstavile su predavačice iz Zagreba, Goranka Adamović, prof. matematike te Vanja Kani, učiteljica razredne nastave, obje savjetnice. Vodeći se istraživanjima, kolegice su uočile koja vrsta zadataka je manje zastupljena u nastavi matematike te u kojim zadacima učenici pokazuju slabije rezultate. To predavanje ujedno je bilo i uvod u „Školu za život“, jer smo saznali koje nastavne teme će se usvajati u pojedinim razredima.

Gospođa Hergotić uputila nas je u aktivnosti koje trebaju ostvarivati učitelji kroz svoj rad, a prema uputi novog višeg savjetnika za RN Koprivničko-križevačke županije, gospodina Igora Rukljača. Naglasak je bio na terminologiji pedagoške dokumentacije te vrednovanju učenika.

U ugodnom ozračju Vijeće se razišlo s napomenom voditeljice da se vidimo u veljači.

Učiteljica Dragana Kolenko