Ukupno: 2026073
Božićna priredba „Božić u srcu“
Autor: Snježana Mihočka, 21. 12. 2018.

Nositi Božić u srcu i biti dar jedni drugima, glavna je poruka naših učenika koji su nastupili na školskoj božićnoj priredbi, održanoj na središnjem gradskom trgu u sklopu Koprivničke bajke. Učenička zadruga Đurđica priredila je prigodnu prodaju svojih proizvoda; božićnih ukrasa, dekoracija, nakita i uporabnih predmeta, koje su izrađivali učenici na radionicama zajedno sa svojim učiteljima i roditeljima.

Na početku priredbe okupljene učenike i roditelje pozdravila je ravnateljica Sanja Prelogović. Prikazan je glazbeni spot učenika 5.c i 6.c razreda koji su svima poželjeli sretan Božić, i to na više stranih jezika, a pripremili su ih razrednici Martina Trešćec Godek i Saša Špoljarić. Poslušali smo radioigru Djeca čine dobro dramske grupe učenika 5. razreda koju vodi učiteljica Martina Trešćec Godek. Najmlađi sudionici božićnog programa, učenici 2. razreda, razveselili su nas plesom koji su uvježbali na plesnoj igraonici pod vodstvom učiteljice Dijane Veh. Veselim plesom nastupile su i učenice ritmičke grupe 4. razreda koju vodi učiteljica Jasna Tolnaj. Recital Pjesme posute zvijezdama izvele su učenice 6.b razreda, a pripremila ih je učiteljica Sanja Kapusta. Dirljivu pjesmu Reci, Marijo pjevale su učenice Sara Višak i Anamarija Buhić. Vokalnim nastupom predstavili su se i učenici Mihaela Lončar, Šimun Benedikt Kopričanec te školski zbor pod vodstvom mentora Mihaela Kivača.

Koordinatori priredbe bili su knjižničarka Nikolina Sabolić i učitelj glazbene kulture Mihael Kivač.

Zahvaljujemo svima koji su podržali nastupe naših učenika i posjetili prodani štand naše zadruge Đurđica, koju vodi učiteljica Anja Ćosić.

Nikolina Sabolić