Ukupno: 2026425
Županijsko stručno vijeće učitelja tehničke kulture Koprivničko- križevačke i Bjelovarsko- bilogorske županije
Autor: Snježana Mihočka, 15. 1. 2019.

Dana 14. siječnja 2019. u OŠ „ Đuro Ester“ održan je skup za učitelje tehničke kulture.

Glavna tema skupa bila je priprema učitelja za provedbu nove kurikularne reforme “ Škola za život “.

Predavači na skupu bili su nositelji radne skupine iz tehničke kulture profesori Ivan Jukić i Dragan Vlajinić.

Skup se sastojao iz dva dijela.

U uvodnom dijelu predavači su prisutne učitelje upoznali s novostima koje donosi kurikularna reforma koja na snagu stupa od slijedeće školske godine.

Naglasak je bio  na virtualnim učionicama na portalu Loomen koje učiteljima omogućavaju stjecanje novih znanja, razmjena iskustava, te kontinuirano stručno usavršavanje.

U drugom dijelu skupa slijedila je radionica s kooperativnom metodom rješavanja problema.

Učitelji su radom u grupi imali zadatak izraditi didaktičku igračku.

Učitelji su bili vrijedni, marljivi, razmjenjivali su ideje, iskustva te na kraju izradili zadani zadatak.

Radionica je bila veoma poučna, koristili smo nove metode rada, a dobili smo i nove ideje kako motivirati učenike za rad.

Učiteljica : Tijana Martić,prof.