Ukupno: 2026445
Uspješni na međuopćinskoj smotri LiDraNo
Autor: Snježana Mihočka, 10. 2. 2019.

Luka Puškaš, Hana Pelesk, Lucija Turk, Helena Suknaić, Katja Gaži, Hana Bijelić, Ana Vondraček, Dora Bicak, Petar Šarec i Šimun Benedikt Kopričanec plasirani na županijsku smotru LiDraNo.

Na međuopćinskoj razini smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva -LiDraNo učenici naše škole postigli su zapaženi uspjeh. Domaćin smotre bila je Osnovna škola Đelekovec. Našu školu predstavljali su učenici nižih i viših razreda u svim kategorijama smotre – literarnom, novinarskom, dramsko-scenskom i radijskom stvaralaštvu.

Najmlađa predstavnica naše škole na međuopćinskom LiDraNu bila je Vita Harači iz 1.a razreda koja je nastupila s monologom Prolazi sve, a pripremila ju je učiteljica Dubravka Bijelić.

Samostalni scenski nastup pripremio je i Šimun Benedikt Kopričanec pod vodstvom mentorice Sanje Kapusta. Izveo je monolog  Ah, opet ispočetka te je predložen za županijsku razinu.

Posebno su se istaknuli i učenici dramske grupe Luka Puškaš, Hana Pelesk, Lucija Turk, Helena Suknaić, Katja Gaži i Hana Bijelić koji su u skupnom scenskom nastupu uspješno izveli igrokaz Redateljske neprilike te su također predloženi za županijsku smotru. Igrokaz je prema drami Đure Estera prilagodila njihova voditeljica Martina Trešćec Godek.

Učenici Dora Bicak i Petar Šarec snimili su radioigru Djeca pomažu djeci pod mentorstvom Saše Špoljarića, a prema igrokazu Domagoja Topića, te su kao jedini sudionici u ovoj kategoriji radijskog stvaralaštva također upućeni na županijsku razinu.

U kategoriji literarnog stvaralaštva predstavljale su nas učenice Alba Granđa, s mentoricom Sanjom Ciber, Dunja Poljak, s mentoricom Majom Sinjeri, Sara Višak i mentorica Sanja Antolić te Eva Petrović i Lorena Novak, pod vodstvom mentorice Marije Medved.

U kategoriji novinarskog stvaralaštva istaknula se Ana Vondraček intervjuom pod naslovom Na Islandu dan započinje čitanjem, kojim će nas predstavljati na županijskoj smotri. Ana je za međuopćinsku smotru pripremila još jedan novinarski rad – prikaz izložbe. Na međuopćinskom LiDraNu sudjelovali su i školski novinari Dunja Bajrić recenzijom slikovnice te Ivan Lalić kratkom viješću o održanom kvizu o kulturnoj baštini. Novinarska grupa prijavila je za županijsku smotru i digitalni školski list Leteći razred, koji će predstavljati učenica Lucija Benotić. Voditeljica školske novinarske grupe je Nikolina Sabolić.

Svim učenicima koji će predstavljati našu školu na županijskoj smotri LiDraNo želimo puno uspjeha.

Dunja Bajrić, 6. b