Ukupno: 2026384
SUCI VRHOVNOG SUDA REPUBLIKE HRVATSKI PREDAVAČI NA ŽSV GOO-a U OŠ „ĐURO ESTER“
Autor: Snježana Mihočka, 1. 3. 2019.

OŠ „Đuro Ester“ bila je domaćin Županijskom stručnom vijeću za građanski odgoj i obrazovanje, na kojem su sudjelovali učitelji, profesori i učenici. Županijske voditeljice pozvale su dva suca s kojima surađuju.  Suci Vrhovnog suda Republike Hrvatske doc. dr. sc. Marin Mrčela i mr. sc. Dražen Tripalo govorili su okupljenima o pravnoj pismenosti. Iznimno zanimljivo predavanje oduševilo je sve prisutne.

Okupljenima se u ime gradonačelnika, obratila zamjenica Ksenija Ostriž, koja je izrazila veliko zadovoljstvo, što je Koprivnica bila među prvim gradovima u Republici Hrvatskoj, koja je krenula s provedbom eksperimentalne provedbe građanskog odgoja u OŠ „Đuro Ester“ i Gimnaziji „Fran Galović“.

Dožupan Ratimir Ljubić, na kraju skupa, zahvalio je predavačima i istaknuo važnost povezivanja škola sa sudom, pohvalio podršku koju pružaju našim učenicima i učiteljima koji s njima rade na projektima. Pohvalio je rad županijskog stručnog vijeća za građanski odgoj, kao i rad učitelja s djecom na mnogim projektima iz tog područja. Iskazao je daljnju podršku Županije u svim nastojanjima da se u školama provode aktivnosti i projekti vezani uz građanski odgoj.

Županijske voditeljice za GOO:

Jasna Kraljić Cmrk i Sanja Prelogović