Ukupno: 2026528
DAN OBITELJI I MAJČIN DAN U MOČILAMA 2019.
Autor: Snježana Mihočka, 27. 5. 2019.

Već petnaestu godinu za redom Koprivničko svetište Majke Božje Močilske domaćin je učenicima Područne škole Vinica i Osnovne Škole ‘Đuro Ester’ Koprivnica koji pod vodstvom svojih učitelja i vjeroučitelja pjesmom, plesom, sviranjem, recitacijama i igrokazima tradicionalno obilježavaju Dan obitelji i Majčin dan.

„Veliko mi je zadovoljstvo biti domaćin ovog hvalevrijednog okupljanja u čast obitelji i majkama. Ovdje u dvorištu župne crkve Uznesenja BDM, pod okriljem plašta Majke Močilske svi mi, roditelji i djeca s dubokim poštovanjem i zahvalnošću za svoje nebeske majke, dajemo hvalu onoj prvoj među ženama, Nebeskoj Majci, zagovornici. Zahvaljujem ravnateljici gospođi Sanji Prelogović koja nastavlja stopama svojih prethodnika i njeguje tradiciju naše suradnje. Radost i veselje ove djece neka svima nama bude poticaj da ih čuvamo i odgajamo za istinska dobra.“ – rekao je župnik mons. Leonard Markač.

Ravnateljica Prelogović zahvalila je svim roditeljima i djeci na odazivu i svim sudionicima i učiteljima koji su na bilo koji način doprinijeli ovoj priredbi. Doprinos je to rastu svakog djeteta pojedinačno u svim njegovim dimenzijama. Istaknula je važnost obitelji i majke u današnjem vremenu i potaknula je na promišljanje o važnosti brige za djecu. Prisjetila se svojih školskih dana, kada je još kao djevojčica nastupala u tome istome dvorištu u kojem sada stoji kao ravnateljica. Sa željom za ponovnim susretom iduće godine završena je i ovogodišnja priredba.

Na kraju susreta, majkama su djeca darovala čestitke koje su izradili zajedno sa svojom vjeroučiteljicom.

Saša Špoljarić