« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021311
Daroviti učenici OŠ „Đuro Ester“ u Muzeju grada Koprivnice sudjelovali u 13. Tjednu cjeloživotnog učenja na zanimljivim radionicama
Autor: Snježana Mihočka, 7. 10. 2019.

Podravske mozgalice iz Prekodravlja bila je radionica za darovite učenike petih i šestih razreda koju je održala viša kustosica Marija Mesarić.

Daroviti učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali su na radionici Istraži i upoznaj lokalnu baštinu!, također pod vodstvom Marije Mesarić, više kustosice Muzeja.

U ovogodišnjem 13. Tjednu cjeloživotnog učenja OŠ „Đuro Ester“ i Muzej grada Koprivnice organizirali su  radionice za darovite učenike pod motom Provježbaj mozak!

Na radionici Podravske mozgalice iz Prekodravlja, koja je održana 2. listopada u Muzeju grada Koprivnice, daroviti učenici petih i šestih razreda upoznali su  se s nematerijalnom baštinom Prekodravlja, zagonetkama koje su se prenosile s koljena na koljeno i koje je zapisao Ivan Večenaj Tišljarov.  Pod motom Tjedna cjeloživotnog učenja Provježbaj mozak! odgonetali su o čemu govore pitanja i pjesmice na književnom jeziku i kajkavskom govoru.

Daroviti učenici sedmih i osmih razreda su 4. listopada razgledali stalni postav Muzeja grada Koprivnice, a potom sudjelovali u interaktivnoj radionici Istraži i upoznaj lokalnu baštinu! Nakon upoznavanja s informacijama o tradicijskoj arhitekturi, odijevanju, prehrani, sakralnoj zbirci i  nematerijalnim kulturnim dobrima, učenici su dobili zadatke da pomoću tableta istraže zadane teme. Smjernice u radu dobivali su od voditeljice radionice Marije Mesarić, kao i upute o načinima citiranja i navođenja izvora kada budu prezentirali teme svojih istraživanja.

Darovite učenike vodila je školska psihologinja Renata Glavica.