Ukupno: 2027752
Šest učitelja OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica - autori rada i predavači na CARNetovoj korisničkoj konferenciji u Šibeniku
Autor: Snježana Mihočka, 3. 12. 2019.

U Šibeniku je održana CARNetova korisnička konferencija (CUC2019.) od 5. do 8. studenoga 2019. Na radionicama i predavanja sudjelovali su učitelji: Biserka Knez učiteljica razredne nastave, Mihael Kivač nastavnik glazbene kulture, Mirna Kovačić – učiteljica povijesti i geografije, Ivan Piskač, učitelj matematike, Saša Špoljarić koordinator projekta e-Škole i vjeroučitelj i Martina Trešćec Godek – nastavnica hrvatskog jezika.

Ostalim sudionicima konferencije pokazali su primjer dobre prakse primjene informacijsko-komunikacijskih tehnologija u nastavi i održali ogledne sate pod naslovom:

Loomenom kroz kazalište,

Imaš li Yammer, Teams, Loomen...? (Office 365 alati i Loomen iz perspektive učitelja RN, PN i razrednika),

Europa bez granica uz Twine,

Napoleon - Heroj ili tiranin?

Kroz projekt "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)" koji se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj (EFRR) i Europskog socijalnog fonda (ESF), CARNet je predavačima ambasadorima Pilot projekta e-Škole omogućio edukaciju i sudjelovanje na događanju.

CARNetova korisnička konferencija – CUC postala je sastavni dio nacionalnog projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”, koji sufinancira Europska unija iz europskih strukturnih i investicijskih fondova. Nositelj projekta je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

Ključni izazov hrvatskog osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovnog sustava, iz perspektive primjene informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT), jest iskoristiti potencijal IKT-a u obrazovnom sustavu, kroz sustavan pristup uvođenju IKT-a u obrazovne i poslovne procese škola, te iznjedriti preporuke strategije razvoja digitalne zrelosti škola. Projekt stoga odgovara na uočenu potrebu za sustavnim pristupom uvođenju IKT-a u obrazovni sustav uspostavom sustava razvoja digitalno zrelih škola kroz pilotiranje i evaluaciju primjene IKT-a (informacijskih i komunikacijskih tehnologija) u nastavnim i poslovnim procesima.

Martina Trešćec Godek, mag. educ. hrvatskog jezika i književnosti