UZ Đurđica

« Siječanj 2021 »

Doček prvašića
Autor: Snježana Mihočka, 7. 9. 2020.

Najmlađe učenike naše škole i njihove roditelje prvoga dana nastave na školskom su igralištu dočekale ravnateljica, stručne suradnice i učiteljice prvih razreda. Ravnateljica Sanja Prelogović pozdravila je prvašiće i njihove roditelje te im predstavila stručne suradnice pedagoginju Jasnu Relja, socijalnu pedagoginju Dijanu Lukačić, psihologinju Renatu Glavica i knjižničarku Nikolinu Sabolić, koje pomažu u radu s učenicima. Potom su učiteljice Sanja Ciber, Jelena Mikulan i Slađana Ninković pozvale svoje učenike i povele ih u njihove učionice, gdje su učenici upoznali svoju učiteljicu te u torbe spremili knjige i bilježnice, kao i poklone Grada Koprivnice za veseli početak škole.

Ravnateljica je u obraćanju roditeljima istaknula presudnu potrebu roditeljske pažnje i vremena koje svako dijete treba i koje moraju roditelji, zajedno s učiteljima, svakodnevno ulagati u odgoj djece kako bi postali dobri ljudi. Pozvala je roditelje da razgovaraju sa svojom djecom o svemu, pruže im razumijevanje, podršku, ohrabrenje te im omoguće da iskažu svoje brige i radosti. Također je pozvala na komunikaciju i suradnju s radnicima škole u svim situacijama, a za dobrobit djece. Odgovorila je na pitanja roditelja o organizaciji rada škole te istaknula kako se u školi pridržavamo protokola i mjera opreza, no jako je važna odgovornost na putu do škole i u obiteljskoj sredini kako bismo svi skupa održali što veću sigurnost i omogućili djeci da na nastavu dolaze u svoju školu.

Roditeljima se obratila psihologinja Renata Glavica ističući važnost emocija u našim životima, emocijama koje utječu na nas i usmjeravaju naše ponašanje, dok načini na koje ih iskazujemo utječu na ljude oko nas. Svi smo međusobno povezani i moramo brinuti jedni o drugima. Moramo osobito brinuti o mentalnom zdravlju djeteta kako bi ono bilo veselo i zadovoljno i moglo ostvariti svoje potencijale.

Svim prvašićima i njihovim roditeljima želimo uspješan početak škole!

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.