Ukupno: 2027724
Naši geografi ponovno su najbolji u Županiji
Autor: Mirna Kovačić, 7. 4. 2021.

Županijsko natjecanje iz geografije još je jednom potvrdilo koliko je sjajnih mladih geografa u našoj školi. Iako smo se uspjehu nadali, prije svega zbog iznimnog entuzijazma kojeg su pokazali učenici u tjednima marljivog pripremanja ususret natjecanju, rezultati županijskog natjecanja uistinu su nas iznenadili.

Naših desetero mladih geografa ostvarili su izvrsne rezultate, a svakako vrijedi istaknuti tri prva i dva druga mjesta u konkurenciji učenika osnovnih škola.

Županijska razina natjecanja iz geografije ove je godine provedena u posebnim okolnostima u matičnim školama natjecatelja zbog pandemije Covid-19. Učenici su ispit rješavali u informatičkoj učionici. Ispitne materijale zaprimili su na računalu, a odgovore su upisivali na unaprijed pripremljenom obrascu. Ispiti su se sastojali od 50 vrlo zahtjevnih pitanja u kojima su se provjeravala geografska znanja i vještine učenika (kartografska pismenost, analiza statističkih podataka, tumačenje i prepoznavanje geografskih pojava i mnoge druge).

Rezultati županijskog natjecanja dokazuju da se velik trud učenika i njihovih mentorica Dubravke Vajdić Kolarić i Mirne Kovačić isplatio, te se naša škola i ove godine može ponositi izvrsnim rezultatima svojih predstavnika.

Ostvareni rezultati učenika OŠ „Đuro Ester“ na županijskom natjecanju iz geografije:

Marija Petrović (5.razred) – 1. mjesto (mentor Mirna Kovačić)

Alba Granđa (5.razred) – 2. mjesto (mentor Mirna Kovačić)

Gala Knežević (5.razred) – 4. mjesto (mentror Mirna Kovačić)

Luka Kolonić (5.razred) – 5. mjesto (mentor Mirna Kovačić)

Ana Hlebar (5. razred) – 8. mjesto (mentor Mirna Kovačić)

Roko Lokotar (6. razred) – 1. mjesto (mentor Dubravka Vajdić Kolarić)

Gabrijel Podhraški (6. razred) – 7. mjesto (mentor Dubravka Vajdić Kolarić)

Stela Granđa (7. razred) – 2. mjesto (mentor Dubravka Vajdić Kolarić)

Ena Tarle (7. razred) – 6. mjesto (mentor Mirna Kovačić)

Ema Begić (8. razred) – 1. mjesto (mentor Dubravka Vajdić Kolarić)

Koordinatorica natjecanja socijalna pedagoginja Dijana Lukačić, uz informatičku pomoć kolegice Snježane Mihočke i administrativnog osoblja naše škole, zaslužni su što je natjecanje proteklo bez ikakvih poteškoća.

Najuspješnije učenike je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. Zadovoljstvo je bilo veliko kada smo na listi pozvanih učenika na Državno natjecanje iz geografije uočili i ime naše vrijedne i talentirane učenice Marije Petrović iz 5.a razreda. Marija će ove godine predstavljati našu školu na Državnom natjecanju iz geografije.

Nažalost, zbog epidemioloških mjera natjecanje neće biti popraćeno i putovanjem u grad domaćina, već će se i državno natjecanje održati u matičnim školama 3. i 4. svibnja 2021.

Svim sudionicima – učenicima i mentorima još jednom upućujemo iskrene čestitke na uspjehu i entuzijazmu, a roditeljima i predmetnim nastavnicima učenika natjecatelja na velikoj podršci.

I naravno, najveća čestitka našoj novoj geografskoj kraljici Mariji Petrović!

„Hvala na čestitkama, na trudu i vremenu koji ste uložili jer bez toga ne bi bilo ni ovog uspjeha. Veselim se novoj rundi učenja za državno natjecanje. Imam još jedno pitanje, kad počinjemo s pripremama za natjecanje?“ 😊

Marija Petrović, 5.a

Mentorice: Dubravka Vajdić Kolarić, učitelj savjetnik i Mirna Kovačić, učitelj mentor

Galerija fotografija naših natjecatelja