« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021322
Našu školu posjetila je novinarska ekipa programa HRT
Autor: Snježana Mihočka, 25. 5. 2021.

U ponedjeljak, 17. svibnja, našu školu posjetila je novinarska ekipa programa HRT. Cilj im je bio intervjuirati učenike osmih razreda na temu upisa u srednju školu.

Četvero učenika je bilo odabrano kao predstavnici svojeg razreda da kažu mišljenje o upisima tj. daju pogled iz perspektive učenika. Predstavnici razreda su bili: Simon Sović (8.a), Dinko Blažek (8.b), Antea Marijanović (8.c) i Luka Kiš (8.d).

Neka od pitanja postavljena učenicima bila su: „U koju se srednju školu mislite upisati? Zašto?“, „Tko vam je pomagao pri odabiru?“, „Jeste li možda upoznali kojeg učitelja iz buduće škole?“ „Jesu li se učenici vašeg razreda odlučili koju će srednju školu upisati?“, „Kakva je cjelokupna situacija u vezi upisa u srednju školu?“

Na kraju je zaključeno kako većina učenika osmih razreda zna koju će školu i smjer upisati. Odabiri su zaista različiti, kako su učenici i sami rekli: „U razredu je svatko odabrao nešto drugačije. Jedan dio učenika planira ići u obrtničku školu, drugi u srednju, a treći u gimnaziju.“

Nekolicina učenika još nije potpuno sigurna u svoj odabir srednje škole. Oni mogu računati na pomoć učitelja i drugih školskih djelatnika koji će njima i njihovim roditeljima dati stručni savjet te tako olakšati konačnu odluku odabira srednje škole.

Intervjuu je također prisustvovala ravnateljica Sanja Prelogović koja je rekla kako naša Škola priprema učenike osmih razreda za upis u srednje škole te gospođa Snježana Sović, majka Simona Sovića, koja je predstavila mišljenja roditelja i njihov utjecaj na konačnu odluku odabira srednje škole svoje djece.

Luka Kiš 8.d